Ana Sayfa / Hgs Bakiye Sorgulama / HGS Etiketi Araca Ne Şekilde Yapıştırılmalı?

HGS Etiketi Araca Ne Şekilde Yapıştırılmalı?

HGS sisteminde hesabınızın bakiyesi yeterli olsa da HGS etiketini aracınıza yanlış yerleştirmeniz etiketin geçiş sırasında okunmasına ve bu yüzden geçiş ihlali yapmanıza neden olacaktır. Bu yüzden HGS etiketini araç marka ve modeline göre doğru yere yapıştırmalısınız. Peki, HGS etiketi araca ne şekilde yapıştırılmalı?

Atermik olmayan araç camlarında HGS etiketi her noktadan rahatça çalışabilmektedir. Atermik olmayan camlarda HGS etiketinin araç camının en üst orta noktasındaki benekli bölgeye yapıştırılması cihazın daha iyi çalışmasını sağlayacaktır

Özellikle 1998 ve sonraki yıllarda üretilen Renault, Twingo, Megane, Clio, Kangoo ve Laguna, Peugeot 206, 307, 406, BMW, Mercedes, Opel Vectra, Zafira Mercedes ve Citroen marka ve model araçların klimalı modellerinde atermik ve özel ısı yalıtımlı ön cam bulunmaktadır. Bu araçlarda HGS etiketi doğru çalışabilmesi için kesinlikle Aracın ön camının en üst orta bölgesinde konumlandırılmalıdır. Bu bölgeye yerleştirilmeye HGS etiketleri atermik camlı araçlarda genellikle kaçak geçişe neden olmaktadır.

Günün Fırsatı -> Bu Kampanya Tam Size Göre!!! Sakın Kaçırmayın!!!  Hgs ve Ogs İhlal Sorgulama Anında Ödeme

HGS etiketi aşağıdaki marka ve model araçlarda ön camın üst ve orta bölgesinde bulunan siyah benekli bölge içerisine yerleştirilmelidir.

Renault; Megane, Laguna, Fluence, Twingo, Scenic ve Safrane.

Peugeot; 206, 307, 406, 2003 model ve sonrası Partner.

Ford; S-Max.

Opel; Vectra, İnsignia, Omega ve Zafira.

Citroen; C1, C3, C4, C5, Saxo ve Picasso.

HGS etiketi aşağıdaki marka ve model araçlarda ön camın alt ve orta bölgesinde bulunan dikdörtgen bölge içerisine yerleştirilmelidir.

Günün Fırsatı -> Bu Kampanya Tam Size Göre!!! Sakın Kaçırmayın!!!  HGS Kartı Bakiye Sorgulama

Renault; Clio Hatchback ve 2005 model dahil daha eski model Renault Master.

Opel; 2003 model dahil daha sonraki model Movano minibüs

2006 model ve daha eski Renault Kangoo modellerinde HGS etiketi ön camın üst bölümünde sağ ve sol alt köşelerde bulunan siyah benekli iki kare alandan birine yerleştirilmelidir. 2007 model ve daha sonraki Renault Kangoo modellerinde HGS etiketi ön camın herhangi bir bölgesinde sorunsuz şekilde çalışmaktadır.

2006 model ve sonrası Mercedes araçlarda aracın sahip olduğu donanımlara göre HGS etiketinin yapıştırılması gereken yer değişmektedir. 2006 yılından sonra üretilen bazı Mercedes araçlarda ön camın sağ alt kısmında HGS etiketi için özel bölgeler bulunurken bazılarında bu bölge bulunmamaktadır. Eğer aracınızda HGS etiketi takılı olduğu halde geçiş sırasında okunmuyorsa Ana Kontrol Merkezi Başmühendisliği Danışma Birimine müracaat ederek sorunun önüne geçebilirsiniz.

Günün Fırsatı -> Bu Kampanya Tam Size Göre!!! Sakın Kaçırmayın!!!  HGS Yükleme İşlemi

2006 model ve sonrası BMW markalı Jeep, Range Rover ve Land Rover araçlarında HGS etiketi ön camın orta ve üst bölgesinde bulunan saydam alana konumlandırılmalıdır.

Neoplan markalı otobüslerde HGS etiketi aracın üst panaromik camının herhangi bir noktasına yerleştirilebilir.

Audi A8 ve Mercedes Vaneo model araçların bazı üretimlerinde ön cam tamamen metal film ile kaplanmıştır. Bu araçlarda HGS etiketi ön camın hiçbir noktasından sisteme yanıt vermediği için sürücünün HGS noktasından geçerken etiketi eliyle dışarı çıkarması ve okutması gerekmektedir.

Hakkında admin

İlginizi Çekebilir

Birarabam ve Birevim Araba Nedir? Taksitli, Faizsiz Nasıl Alınır?

Banka kredilerinin çok yüksek olması insanları güvenilir daha farklı arayışlar içerisine itmiştir. Birarabam ve Birevim …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir