Hgs Bakiye Sorgulama

İlginç Hgs Cezaları

Ankara ve İstanbul illerinde uygulaması sunulan hgs standlarının sunduğu yenilikçi hizmet vatandaşın başını ağrıtmaya başlamıştır. Hızlı geçiş sisteminin daha profesyonel olarak kullanılmasını ve araç tarfiğini seri şekilde ilerlemesini sağlamak amacı ile hgs sisteminde uygulanan kartlı ve etiketli olarak aboneliğin sağlanması ve sistemin kullanılması bazı hatalarıda beraberinde getirmektedir.

Hgs geçişini sağlayan etiketlerin ve kartların sağladığı aboneliklerde araç plakaların yanlış okunması ile ücretsiz geçişin sağlandığı söylentisi ile birçok vatandaşa ceza kesilmiştir. Tarihe ilginç hgs cezaları olarak geçen bu kavramda birbirinden ilginç hikayeler bulunmaktadır.
Örneğin bu cezlaardan birkaçı şöyledir; Edirne ilinde üzerinde herhangi bir araç kaydı bulunmayan vatandaşa hgs cezası kesilmiş olup 160 tl ödemeye mahkum edilmiştir. Karaman’da yaşana bir vatandaşa iise Mersin yolunda hgs ihlali yapıldığı ve yaklaşık 450 tl ceza bildirisi gelmiştir. Durumun komedi içermesi ise Karaman’lı vatandaşın hem aracı hem de şehir dışına hiç çıkmamış olduğu gerçeği yatmaktaydı.

Hgs İşlemleri ve %30 İndirimli Hgs Yükleme Devamını Gör 

Yine başka bir ilginç ceza ise Konya’da 2008 yılında ölen bir vatandaşa 2013 yılında Fatih Sultan Mehmet köprüsü ihlali yaptığı dolayısı ile 213 tl ceza kesilmiş ve adresine bildiri gönderilmiştir.

Hgs üzerinden kesilen hatalı cezaların sebebi elektronik cihazların yanlış plaka okuması ve bazende plakalarda oluşan farklılık nedeni ile oluştuğu düşünülmektedir. Hatalı kesilen bu cezaların tamamı devlet yükümlülüğünde bulunup, itiraz etmeleri sonrasında hata düzeltilmektedir.

Hgs İşlemleri ve %30 İndirimli Hgs Yükleme Devamını Gör 

Hatalı Kesilen Hgs Cezasını

Hayat yenillikler ve süprizler ile doludur. Bu süprizlerin birçoğu bizi ansızın yakalamakta birçoğu ise alakasız olduğumuz konularada başımıza gelmektedir. Bu süprizler den biri de aracınızın olup olmadığı fark edilmeksizin yine adınıza kesilen hgs cezası olabilir.

Bu konu hakkında birçok haber durmuşsunuzdur. Aracı olmadığı halde hgs ihlali yapığı için ceza kesilen vatandaşlar bulunmaktadır. Hatta öyle ki ölmüş bir vatandaşa da hgs ihlali yaptığı için ölümünden yaklaşık 4 sene sonra bildirim gönderildiği bilinmektedir.

Hgs İşlemleri ve %30 İndirimli Hgs Yükleme Devamını Gör 

Adınıza hgs ceza bildirimi geldiğinde bunu hak etmediğinizi ya da böyle bir faaliyet göstermediğinizi düşünüyorsanız yapmanız gereken sadece bir yöntem bulunmaktadır. Bu yöntemde hatalı kesilen hgs cezasını ödemememiz olacaktır.

Hatalı Kesilen Ceza Hakkında Yapılacak İşlemler

Ödeme yapmamanız durumunda herhangi bir sıkıntı yaşamayacaksınız. Böyle bir bildirim aldığınızdan itibaren gerekli kurumlara bir dilekçe ile başvurmanız problemi tamamen ortadan kaldıracaktır. Hgs cihazları tarafından yanlış okunan plaka sonucu hatalı ceza kesilmesi bulunmakta olup, gerekli kurumlara başvurarak bu durumdan kolaylıkla kurtulabilirsiniz.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı