Hgs Cezası Ödeme

Yabancılar Hgs Cezası Ödemiyor

Hgs gişe ücretleri ve trafik ihlalleri nedeni ile uygulanan cezanın son zamanlarda sık tartışılır olması başka konularında kapısını aralamaktadır. Özellikle Fatih Sultan Mehmet köprüsünde ve otobanlarda oluşan yoğunluktan dolayı yapılan trafik ihlallerine karşı yüksek meblalarda cezalar gelmesi birçok kişiyi cezanın uygulanmadığı kesime eleştiri yapmasına yönetmiştir.

Peki hgs ve ogs gişelerinden ücretsiz geçen ayrıca tüm yolları yine ücretsiz kullanma avantajına sahip olan bireyler kimler? Bu sorunun cevabı oldukça tanıdık isimlerdir. Ülkemizde 2016 yılına kadar gelen yabancılar hgs cezası ödemiyor, daha doğrusu ücrete tabi tutulmuyor. Gişeler konusunda yapılan eleştirilerden biri de otobanlarda istediği gibi trafik ihlali yapan yabancıların yine hiç bir cezaya tabi tutulmamasıdır.
Aslında bakılırsa bu durum değişmek üzeredir. 2016 yılının son günlerine girdiğimiz bu zamanlarda alınan kararlar dolayıs ile artık yabancılarda hgs cezalarını ödemek zorunda kalacaklardır. Ülkemize gelen ziyaretçi sayısını baz aldığımızda ekonomi olarak nasıl bir kayıp yaşandığını istatiksel değerler ile gün yüzüne çıkmıştır.

Hgs İşlemleri ve %30 İndirimli Hgs Yükleme Devamını Gör 

Yılda birkaç milyar dolar sadece yabancıların ücretli yolları ücretsiz kullanması sebebi ile kayıp olmaktadır. Ülkemizin ekonomisi açısından milyarlarca kayıp sadece yabancı plakalı araçlardan dolayı kaynaklanmaktadır. Son zamanlarda yapılan çalışmalar neticesinde bu konuya çözümün sağlandığı haberleri duyulmaya başlamıştır.

Hgs İşlemleri ve %30 İndirimli Hgs Yükleme Devamını Gör 

Bir Yılda Hgs Kayıp Miktarı

Türkiye’yi ziyaret eden milyonlarca kişinin ülkemizde hgs ve ogs vergilerine tabi tutulmaması nedeni ile bir yılda hgs kayıp miktarı ortalama bir istatiklik ile hesaplandığında 100 milyon tl yi bulmaktadır. Ki bu rakam yıldan yıla ziyaretçi sayısının fazlalığına göre değişmektedir.
Ekonominin vergiler ile can bulduğu gerçeğinin önümüzde bulunması ile neden bu kadar büyük bir meblanın çöpe atıldığı ile ilgili tatmin edici bir cevap bulunmamaktadır. Son zamanlarda yapılan eleştiriler neticesinde bazı çalışmaların başladığı söylentileri bulunmaktadır.

Hgs İşlemleri ve %30 İndirimli Hgs Yükleme Devamını Gör 

Hgs Cezaları Neden Bu Kadar Yüksek?

Hgs cezaları genellikle gişe geçişinden değil trafikte yapılan ihlallerden dolayı kaynaklanmaktadır. Her ne kadar hgs cezaları neden bu kadar yüksek ? sorusunun cevabı bulunmaya başlanılmış olsa da bu durum yönetmelikte açık bir şekilde belirtilmektedir.,

İstanbul ve Ankara gibi şehirlerin çok yoğun bir nüfusa sahip olması nedeni ile bu şehirlerin trafiğinde yapılan herhangi bir trafik ihlali sadece araç kullanıcısını değil binlerce insanı tehlikeye atmaktadır. Bu nedenle bu konuda ağır yaptırımları bulunan ülkemizde milyonlarca aracın trafiğe çıktığı göz önünde bulundurulması ile bu konu gayet normal karşılanmaktadır.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı