Ogs Bakiye Yükleme

Hgs Mi, Ogs Mi Daha Avantajlı

Otoyollarda ve köprülerde ücretli geçişi sağlayan hgs ve ogs sistemleri arasında ki farklar tartışılmaya başlanılmıştır. Oldukça yeni bir istem olan hgs hayatımız yeni girmiş bir kavramdır. Kgs sisteminin yerine getirilen hgs, kgs sistemine göre geliştirilmiş bir sistem olup, 2012 yılından bu yana faaliyet göstermektedir.

Ogs sisteminin açılımı ise otomatik geçiş sistemi olup hgs sistemine göre daha eski bir sistemdir. Bu iki sistemde araçların ücretli geçişini sağlamaktadır. İkili sistemin her birinin tek tek kullanıldığı günümüzde hangi sistem daha avantajlıdır? Kısacası hgs mi, ogs mi daha avantajlıdır? Sorusunu cevaplayabilmemiz için bu iki sistemin arasında ki farkı bilmemiz gerekmektedir.

Hgs İşlemleri ve %30 İndirimli Hgs Yükleme Devamını Gör 

Hgs Sistemi Aboneliği

Hsg sistemi 2012 yılından bu yana faaliyette olup eski bir sistem olan kontrollü geçiş sisteminin devamı konumundadır. Hgs sistemi kgs sistemine göre daha gelişmiş olarak faaliyet sürdürmekte olup, eski sistem olan kgs’ye göre trafiği rahatlatıcı düzeyde faaliyet göstermektedir.

Hgs sistemi ile kartlı ve etiketli yani çipli olmak üzere iki çeşit geçiş sağlanmakta olup, trafik akışının bozulmadan seri bir şekilde ilerlemesini sağlamaktadır.Bu bakımdan hgs sistemi aboneliği üzerinden çalışmakta olup ptt ve banka şubeleri aracılığı ile abonelikler gerçekleşmektedir. Ayrıca hgs sistemi ile bakiyeniz bulunmadığı durumlarda bile geçiş hakkınız bulunmaktadır.

Hgs İşlemleri ve %30 İndirimli Hgs Yükleme Devamını Gör 

Ogs sistemi ise hgs sistemine göre daha eski bir sistem olup, otomatik geçiş sistemi olarak bilinmektedir. Ogs sistemi ile otomatik geçişin sağlanması için bu sistem için tasarlanmış cihazın alınması gerekmektedir.
Ortalama olarak bu cihazın fiyat aralığı 60 tl ile 100 tl arasında değişmektedir. Bu cihaz yine ulaşımda görev üstlenen ptt şubeleri ve banka şubeleri tarafından sağlanmaktadır.

Ogs Cihazı

Hgs ve ogs sisteminin açıklamasından sonra hangisinin daha avantajlı olduğu kanısına ise şöyle varmaktayız. Hgs sistemi ogs sistemine göre daha pahalı ancak daha hızlı bir sistemdir.

Ogs sistemi üzerinde aylık ya da belirli aralıklar olmak üzere %20 oranında indirimler yapılmaktadır. Bu durumda ogs sisteminin hgs sisteminden daha avantajlı olduğu görüşünü doğrulamaktadır.

Hgs İşlemleri ve %30 İndirimli Hgs Yükleme Devamını Gör 

Diğer bir yandan durumu ele alıcak olursak ogs sisteminde kullanılan cihaz dijital bir cihaz olması sebebi ile bu cihazın belirli bir kullanım ömrü bulunmaktadır. Yani bu cihaz bozulabilir.

Bozulduğu durumlarda ise ogs kayıtlı aracınızın bulunması nedeni ile bu cihazı temin etmeniz gerekmektedir. Buradan çıkan sonuca göre ise ogs cihazı belirli aralıklar ile 60 tl ile 100 tl arasında maliyete sebep olması dolayısı ile ogs sistemi bu konuda hgs sisteminden geri kalmaktadır.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı