Ana Sayfa / Kredi Kartı ile Hgs Bakiye Yükleme / HGS Yükleme Noktaları ve Detayları

HGS Yükleme Noktaları ve Detayları

Trafik denildiğinde ilk aklımıza gelen şehirler hiç kuşkusuz ki İstanbul ve Ankara. Bu şehirlerde trafik sorununu bir nebze olsun çözmek için çeşitli köprü ve otoyollara koyulan HGS noktaları sayesinde kişiler ücretli otoyollarda gişe sırası bekleme derdinden kurtuluyor. HGS cihazlarını kullanırken sorun yaşamamak için, cihaz içerisindeki bakiyeyi sürekli olarak kontrol etmeniz ve gerekirken, aynı zamanda cihazın araçtaki konumuna da dikkat etmelisiniz. Yanlış yere monte edilen HGS cihazları, geçişlerde okunmamaya ve dolayısıyla geçiş ihlaline neden olmaktadır. HGS bakiyenizi doldurmanız gerekiyorsa, aşağıdaki yollara başvurabilirsiniz.
HGS Yükleme Noktaları ve Detayları
HGS cihazlarının satış ve bakiye işlemleri anlaşmalı firmalar aracılığı ile gerçekleştirilmektedir. Bunlar PTT, anlaşmalı bankalar ve yine anlaşmalı GSM şirketleridir. Bununla birlikte anlaşmalı petrol şirketleri de HGS bakiyesi dolum işlemi yapmaktadır. PTT tarafından satın alınan HGS cihazlarına bakiye yükleme işlemlerini e-PTTAVM üzerinden anında gerçekleştirebilirsiniz.
HGS Bakiye yükleme işlemlerini PTT şubelerinden ve PTT internet sitesi üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. PTT internet şubesi üzerinden 7 gün 24 saat boyunca HGS bakiye yüklemesi yapılmaktadır. PTT’nin internet sitesine giriş yaptıktan sonra e-Devlet bilgileriniz ile sisteme giriş yapmanız gerekiyor. Bunun ardından HGS bölümünden kredi ve banka kartınız ile anında cihazınıza bakiye yükleyebilirsiniz. PTT üzerinden HGS bakiye yükleme işlemi yapmak istiyorsanız, otoyol ve köprü yakınlarında bulunan PTT şubelerini ve PTT anlaşmalı bayileri de kullanabilirsiniz.
HGS yükleme işlemlerinde, Ziraat, Teb, Garanti ve Akbank gibi bankalar hizmet vermektedir. Bu bankalar aracılığı ile HGS bakiyesi yükleme işlemi yapabileceğiniz gibi, aylık düzenli olarak hesabınıza yüklenmesi için otomatik ödeme talimatı da verebilirsiniz. HGS bakiye yükleme işlemlerini belirtilen bankaların şubelerinden gerçekleştirebileceğiniz gibi, ATM’lerden ve internet şubesinden de gerçekleştirebilirsiniz. Şubeden ve ATM’den gerçekleştirilen bakiye yüklemelerinde nakit ödemeyi kullanabilirken, internet ve mobil bankacılık platformlarından sadece hesabınızda bulunan parayı kullanabilirsiniz.
HGS gişelerinin yakınlarında bulunan çoğu akaryakıt şirketi araç sürücülerine HGS bakiye yükleme ve etiket satış hizmeti vermektedir. Özellikle Opet ve Shell gibi akaryakıt şirketlerinden anında HGGS bakiye yüklemesi yapabilirsiniz. Bu firmalardan nakit, kredi kartına tek çekim ve banka kartı ile bakiye yükleme işlemi yapabileceğiniz gibi aynı zamanda etiket ve kart da satın alabilirsiniz. Bu etiketleri ilk satın almada 1. sınıf araçlarda fiyat 30 TL, 2. sınıflarda 37,5 TL, 3. sınıflarda 53 TL, 4. sınıflarda 67,5 TL ve 5. sınıflarda 81.5 TL’dir Bu kartları birden fazla kez satın alıyorsanız, etiketlerin satış fiyatı 6 TL’dir.

Hakkında admin

İlginizi Çekebilir

HGS Yaşanan Sorunlar

Ülkemizde ulaşım sorunu büyük bir sorun haline gelmeye başlamıştı. Özellikle otoyol giriş ve boğaz köprüleri …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir