Online

Fatih Wifi Şifresi 2020 MEB İnternet Güncel Fatih Ağına Bağlanma

Okullarda kullanıma sunulan Fatih WiFi şifresi, Millî Eğitim Bakanlığı’nın sunduğu ücretsiz Fatih ağına bağlanmak için kullanılan bir şifredir. Bu bağlamda 2020 Fatih WiFi şifresi öğrencilerin okul ortamında internet kullanmalarını sağlayan bir yöntem olarak karşımıza çıkıyor. Fırsatları Artırma ve Teknolojiyi İyileştirme Projesi kapsamında tüm okullara internet altyapısı getirilmiştir. Ancak internet ağlarına bağlanmak için belirli prosedürlerden geçmek gerekir. Dolayısıyla öğrenciler internet şifrelerini bilmeli ve bunları doğru şekilde gereken yerlere girmelidir.

Okullarda kullanıma sunulan 2020 Fatih WiFi şifreleri, okul internetini kullanmayı sağlar. Bu nedenle öğrenciler tarafından büyük merak doğuran bir konudur. Bizler de herkesin merakla aradığı bu şifreleri sizlere içeriğimizde sunmaktayız. Şifreler aracılığıyla internete girebilir ve rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Fatih WiFi 2020 Şifresi Nedir?

2020 yılının gelmesiyle birlikte Fatih WIFI şifreleri de merak konusu olmuştur. Bedava internet hizmeti sunan Fatih WIFI sayesinde hızlı internetin tadı sadece bir adımla çıkartılır. Söz konusu bu adım, Fatih WiFi 2020 şifresi olarak karşımıza çıkar. Millî Eğitim Bakanlığı tarafından sunulan bu WiFi ağı sayesinde okullarda istenilen kaynağa erişmek mümkündür.

Hgs İşlemleri ve %30 İndirimli Hgs Yükleme Devamını Gör 

Okullara Fatih projesi adı altında sunulan ücretsiz internet hem öğrenciler hem de öğretmenler tarafından kullanılmaktadır. Bu nedenle internet ağına bağlanmak için Fatih WiFi şifresi gereklidir. Ancak şifreler zaman zaman değişmektedir. 2020 yılında f@tih modemlerine bağlanmak için gereken şifreleri sizler için güncelledik. Bu şifreler aracılığıyla ağa bağlanmanız mümkündür.

Fatih WiFi 2020 Şifreleri

Şifre 1- !1qaz2WSX3edc4RFV%56

Şifre 2 – verdijm@n1453

Şifre 3 –!Fatih. 12-34

Şifre 4 – F@M2015i#Eb23TC

Şifre 5 – f1@2t34ih5
Şifre 6 – Fa!u9PA}7’+Zbs96

Güncel Fatih WiFi VPN Şifresi 2020

Millî Eğitim Bakanlığı tarafından sunulan f@tih modemlerine erişmek için Fatih WiFi şifresi gerekir. Ancak bu şifre her ne kadar doğru girilse de sistem bazı sitelere erişimi engeller. Söz konusu bu sitelere erişmek için ise VPN kurmak gerekir. Modeme bağlandıktan sonra VPN programının ayarlanması ile istenilen sitelere erişim sağlanır.

Fatih WiFi internet şifresinin girilmesinin ardından okulda sunulan ağa bağlanılır. Ancak Millî Eğitim Bakanlığı tarafından bazı sitelere erişim yasağı getirildiği için bu sitelere girmek başarısızlıkla sonuçlanır. Bu gibi durumlarda VPN yardıma koşar. Güncel Fatih WiFi VPN şifresi 2020 ise yasal ve etik sitelere erişime izin verir. Bu sayede internet gezintisi hiçbir kısıtlama olmadan gerçekleştirilir.

Fatih Wifi Nasıl Bağlanır?

MEB tarafından sağlanan Fatih WiFi hem öğretmenler hem de öğrenciler tarafından ücretsiz bir şekilde kullanılmaktadır. Derslere büyük katkısı olan bu proje, çeşitli kaynaklara kısa sürede erişim sağlanmasına yardımcı olur. MEB’e bağlı olan WiFi hizmetine bağlanmak için öncelikle şifre gerekir. Bu hususta belirtmek isteriz ki Fatih WiFi şifresi her sene güncellenmektedir. Güncel internet şifrelerini yukarıda görebilirsiniz.

Hgs İşlemleri ve %30 İndirimli Hgs Yükleme Devamını Gör 

Fatih WiFi’ye bağlanmak için öncelikle akıllı telefonunuzda f@tih ağını bulmanız gerekir. Ardından ağa tıkladığınızda sizden şifre istenecektir. 2020 Fatih WiFi şifresi girilerek ağa bağlanma prosedürü tamamlanır. Sonrasında internette hızlı bir şekilde gezinmek mümkündür. Bazı durumlarda istediğiniz siteye erişim sağlayamadığınızda ise VPN programı yardımınıza koşacaktır.

Fatih Wifi Ip Adresi Alınıyor Hatası

Fatih WiFi’ye bağlanırken sık sık yaşanan sorunlardan biridir. Bu sorun söz konusu ise şifrenin yanlış girilmesi olabilir. Öncelikle doğru şifre girip girmediğinizi kontrol etmelisiniz. Aynı zamanda modeme belirlenmiş kapasitenin üstünde kişi bağlandığında da bu problem söz konusudur. Eğer bu sorunların hiçbiri değilse ağa bağlanmaya çalışırken aktif VPN varsa kapatmanız gerekir. Yine aynı sorun ile karşılaşırsanız şifreyi sıfırlamanızı tavsiye ederiz. Son olarak tüm adımlar işe yaramadığı takdirde telefonunuzu yeniden başlatmayı deneyebilirsiniz.

Fatih Wifi MEB Sertifikası Nedir?

Millî Eğitim Bakanlığı’nın okullarda sunduğu Fatih ağına bağlanmak için bağlanmak istenen cihaza MEB sertifikası indirilmelidir. MEB sertifikası, bir nevi ağa bağlanmak için tamamlanması gereken bir adımdır. İnternete bağlanmak için bu sertifika cihazda bulunmalıdır. MEB sertifikası Fatih ağına bağlanmak istendiğinde otomatik olarak gelir. Güvenirlik için hazırlanmış bir eklenti olarak düşünebilirsiniz.

Hgs İşlemleri ve %30 İndirimli Hgs Yükleme Devamını Gör 

Fatih Wifi İnternet Yok Hatası Nedir?

Son yıllarda eğitim ile teknolojinin daha iç içe olması için geliştirilen projelerden olan Fatih WIFI, Millî Eğitim Bakanlığı tarafından okullara sunulan sınırsız ve ücretsiz internet hizmetidir. Bu hizmet sayesinde öğrenci ve öğretmenler yüksek hızda kablosuz ağdan yararlanabiliyorlar. Fatih WiFi’nin amacı, öğrencilerin ve öğretmenlerin ders ile ilgili kaynaklara daha kolay bir şekilde ulaşmasını sağlamaktır. Ancak bu güvenli internetler YouTube, Facebook, Instagram gibi sosyal medya mecralarına erişimi engellemektedir. Yani internetin şifresini bilseniz dahi bu sitelere erişim sağlamanız mümkün olmuyor.

İstenen sitelere erişim sağlanmaması çoğu zaman öğrenciler tarafından sistemin bir hatası olarak görülmektedir. Ancak işin aslı, Fatih ağının sadece eğitim amaçlı sunulmasıdır. Buna ek olarak zaman zaman ağda Fatih WiFi internet yok hatası da gelmektedir. Bu hatanın sebebi erişim yasağı getirilen siteler değil, başka unsurlardır. Öncelikle, WiFi şifresinin yanlış girilmesi sistemin hata vermesine neden olabilir. Aynı zamanda VPN programının aktif edilmesi de giriş sırasında sorun yaşanmasına getirir. Buna ek olarak bazı durumlarda modem arızaları ‘İnternet yok’ hatasına sebebiyet verir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı