Kredi Kartı ile Hgs Bakiye Yükleme

Ücretsiz Plaka İle Araç Hasar Kaydı Sorgulama 2020

Satın alacağınız araca ait hasar kaydını sorgulamak istediğinizde tercih edebileceğiniz alternatif yöntemler var. Bu yöntemlerin bir kısmı ücretli iken bir kısmı da ücretsiz olarak sizlere sunuluyor. Ücretsiz olarak plaka ile hasar kaydı sorgulamak için yapmanız gereken e devlet üzerinden sizlere sunulan hasar kaydı sorgulama hizmetini kullanmak. www.turkiye.gov.tr adresine tıklayarak kimlik numaranız ve şifreniz ile profilinize giriş yapmanız gerekiyor.

Profiliniz erişim sağladığınızda online olarak sunulan hizmetlerden biri olan emniyet Genel Müdürlüğü sayfasına tıklamanız gerekiyor. Emniyet Genel Müdürlüğü sayfasında yer alan Araç Plaka Sorgulama ekranına tıkladığınızda sorgulamasını yapacağınız araçlar ile ilgili bilgileri girmeniz gerekiyor.

Araç bilgilerini girdikten sonra sorgula sekmesine tıkladığınızda bilgilerinizi girmiş olduğunuz araca ait hasar kayıtları sizlere ücretsiz olarak sunulacaktır. E devlet sistemi üzerinden yapılan sorgulamalar için herhangi bir ücret alınmamaktadır.

SMS Mesaj İle Araç Plaka Sorgulama İşleminde İzlenecek Yöntemler

Araç plaka sorgulama yöntemlerinden biri olan ve ücretli bir yöntem olan ve hes Sms için 8.5 TL ücret ödediğiniz SMS ile araç sorgulama yöntemini de tercih edebilirsiniz. Sms yöntemi ile araç sorgulamak istediğinizde izlemeniz gereken adımlar şu şekildedir.

1 ) Araç plaka sorgulaması yapmak için cep telefonunuzdan mesaj bölümüne girmelisiniz.

2 ) Mesaj bölümünden göndereceğiniz numara yerine 5664 yazmalısınız.

3 ) Mesaj kısmına ise sorgulamasını yapacağınız aracın plakasını yazarak gönder tuşuna bastığınızda sms ile araç plaka sorgulaması yapmış oluyorsunuz.

Çok kısa süre içinde sorgulamasını yaptığınız araç ile ilgili olarak emniyet Genel Müdürlüğü sistemlerinde yer alan bilgiler ve hasar kayıt bilgileri sizlere mesaj olarak gönderilecektir.

Hgs İşlemleri ve %30 İndirimli Hgs Yükleme Devamını Gör 

Hasar Geçmişi Sorgula

2. el araç satın alacaksanız emniyet Genel Müdürlüğü tarafından sizlere sunulan bir hizmet olan hasar geçmişi sorgulama yöntemi ile aracın geçmişi hakkında bilgi edinebiliyorsunuz. Araç kazaya karışmış ise kaza bilgileri, varsa hasar bilgilerini sorgulayabildiğiniz bu sistemi kullanabilmek için e devlet üzerinden erişim sağlayabiliyor veya sms yöntemini tercih edebiliyorsunuz.

Hasar geçmişi sorgularken aracın hasar durumu ile ilgili olarak hasar gören parçaları öğrenebilir, boyalı parça veya değişen parça durumunu öğrenebilir, bu parçalardan kaynaklı olarak araçta oluşan hasar durumunu öğrenerek araç hakkında tüm bilgilere ulaşabilirsiniz. Hasar geçmişi sorgulamak için Sms yöntemini tercih edecekseniz aracın plakasını yazarak 5664 e mesaj atabilir veya e devlet üzerinden emniyet Genel Müdürlüğü hizmet sayfasına erişerek sorgulama yapabilirsiniz.

Araç Hasar Tutanağı Örneği Nedir?

Kaza yaptığınızda kazanın nasıl oluştuğunu anlatan, kazadaki kusur durumunuzu tespit etmek isteyen Trafik komisyonunun incelediği kaza tespit tutanağı iki taraf hakkında sürücü ve araç bilgilerinin yer aldığı bir tutanak türüdür: Kaza sonrasında sigorta şirketlerinin zararı karşılaması için gerekli olan araç hasar tutanağı maddi hasarlı trafik kazalarında doldurulması zorunlu olan bir tutanaktır.

KAZA TESPİT TUTANAĞI İNDİR»

Araç A ve Araç B olarak iki araca ait bilgileri dolduracağınız, kısaca kazanın nasıl olduğunu sözlü bir şekilde anlatacağınız ve kaza anını resmedebileceğiniz bir tutanak olan araç kaza hasar tutanağı ile kusur oranınız tespit ediliyor, hasarınız karşı tarafın sigortası tarafından karşılanıyor.

Araç Değişen Bilgisi Sorgula

Satın alacağınız 2. El araçlar hakkında araştırma yapmak istediğinizde hasar kaydı sorgulamak ve değişen bilgisi almak için yapmanız gereken sorgulama yöntemlerini kullanmak. Ücretli ve ücretsiz olarak alternatiflere sahip olduğunuz hasar kaydı ve değişen sorgulaması için;

  • E devlet üzerinden sorgulama,
  • Sms yöntemi ile sorgulama,
  • Yapabilirsiniz. E devlet üzerinden ücretsiz olarak yapacağınız sorgulama yönteminde kimlik numaranız ve şifreniz ile profilinize giriş yapıyorsunuz.
  • E devlet üzerinden online olarak sizlere sunulan hizmetlerden biri olan Emniyet Genel Müdürlüğü hizmet sayfasına tıklayarak araç plaka sorgulama sekmesi üzerinden ücretsiz olarak araç değişen bilgisi sorgulaması yapabiliyorsunuz.
Hgs İşlemleri ve %30 İndirimli Hgs Yükleme Devamını Gör 

Araç değişen bilgisi sorgulaması yapmak için tercih edebileceğiniz ikinci yöntem Sms yöntemidir. 8.5 TL ücreti olan bu yöntem de araç plakanızı yazarak 5664 e mesaj attığınızda aracın hasar durum, hasar bilgisi, karıştığı kaza bilgileri ve değişen parça bilgilerine ulaşabiliyorsunuz.

E Devlet ile Plakadan Ücretsiz Hasar Kaydı Sorgulama

Aracınızın veya satın alacağınız aracın hasar kaydını sorgulamak, satın alma işlemi sonrasında bir sürpriz ile karşılaşmamak için hasar kaydı sorgulaması yapmanız gerekiyor. Hasar kaydı sorgulamasını ücretsiz olarak yapmak istediğinizde www.turkiye.gov.tr linkine tıklayabilir, kişisel sayfanıza erişebilir ve araç hasar sorgulaması yapabilirsiniz.

E devlet sitesinde online olarak hizmet veren Emniyet Genel Müdürlüğü online hizmet sayfasına tıkladığınızda plakadan ücretsiz hasar kaydı sorgulama sekmesine tıklayarak araç plakasını girebilir ve hasar sorgulaması yapabilirsiniz. Vatandaşlara ücretsiz olarak sunulan hasar sorgulama yöntemi ile emniyet Genel Müdürlüğü sisteminde yer alan ve sorguladığınız aracın plakasına, şase numarasına kayıtlı hasar bilgileri, kaza bilgileri, değişen bilgileri sorgulama ekranında sizlere sunuluyor.

E devlet ile plakadan ücretsiz hasar kaydı sorgulama işlemi yaparak satın alacağınız 2. El aracın karıştığı kazaları öğrenebilir, hasar kayıt durum bilgisine resmi olarak ulaşabilir ve aracın değişenleri hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) Plaka Sorgulama

E devlet üzerinden verilen online hizmetlerden biri olan araç hasar kaydı sorgulama hizmeti Emniyet Genel Müdürlüğü online hizmet sayfasında vatandaşlara sunuluyor. www.turkiye.gov.tr adresine tıkladığınızda, kimlik numaranız ve şifreniz ile profilinize erişim sağlayabiliyorsunuz.

Hgs İşlemleri ve %30 İndirimli Hgs Yükleme Devamını Gör 

E devlet sisteminde emniyet Genel Müdürlüğü sayfasına tıkladığınızda karşınıza çıkan online hizmetler sayfasında yer alan plaka sorgulama hizmetine tıkladığınızda sizden sorgulama yapmak istediğiniz araca ait bilgiler isteniyor. Sorgulama yapmak istediğiniz araca ait bilgileri girdikten sonra sorgula sekmesine tıkladığınızda emniyet Genel Müdürlüğü sisteminde sorgulama yaptığınız araca ait tüm bilgiler sorgu ekranında sizlere sunuluyor.

Kaza Tespit Tutanağı Nasıl Doldurulur?

Ücretsiz olarak yapacağınız plakadan araç sorgulama yöntemi sonrasında sorgulamasını yaptığınız araç ile ilgili olarak kayıtlı tüm bilgilere ulaşabiliyorsunuz.

Satın almak istediğiniz araç ile ilgili merak ettiğiniz hasar bilgileri, değişen bilgileri, karıştığı trafik kazası bilgileri gibi emniyet Genel Müdürlüğü sisteminde kayıtlı olan bilgileri öğrenebilmek için online olarak araç hasar durumu sorgulama yöntemini kullanabilirsiniz.

Online Araç Hasar Kaydı Sorgulaması Nasıl Yapılır?

Bu sistemde emniyet Genel Müdürlüğü aracılığı ile e devlet üzerinden online sorgulama yapabiliyor bu işlemler için herhangi bir ücret ödemiyorsunuz. Online araç hasar kaydı sorgulamak istediğinizde sırası ile şu adımları takip edebilirsiniz.

1 ) E devlete erişim için www.turkiye.gov.tr adresine tıklamanız gerekiyor.

2 ) Kimlik numaranız ve şifreniz ile sisteme giriş yapmalısınız.

3 ) Sisteme giriş yaptıktan sonra yapmanız gereken online hizmetler sayfasında yer alan Emniyet Genel Müdürlüğü online hizmetler sayfasına tıklamalısınız.

4 ) Açılan sayfa da yer alan plaka sorgulama sekmesine tıklayarak sorgulama yapmak istediğiniz aracın bilgilerini girmelisiniz.

5 ) Bilgileri girdikten sonra sorgula sekmesine tıkladığınızda karşınızda sorgulama yaptığınız araç ile ilgili olarak;

Araç hasar geçmişi, araç detay bilgileri, karıştığı kaza bilgileri, kaza sonrası değişen parça bilgileri ve araç hasar kaydı bilgileri çıkıyor. Ücretsiz olarak yapacağınız online araç hasar kaydı sorgulama yöntemi ile satın alacağınız aracın geçmişine yönelik olarak tüm verileri elde edebiliyorsunuz

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı