Kredi Kartı ile Hgs Bakiye Yükleme

Boş Plaka Sorgulama 2020 Nasıl Yapılır?

Sıfır veya ikinci el bir araç satın aldığınızda farklı nedenlerden dolayı plaka değişikliği yapacaksanız istediğiniz plakanın boşta olup olmadığını öğrenmek için izleyebileceğiniz çeşitli yöntemler bulunuyor.Özel plaka olarak talep edebileceğiniz bu plakaların boşta olup olmadığını öğrenebilmek için şu yöntemlere başvurabilirsiniz.

EGM Boş Plaka Sorgulama

Ücretsiz olarak plaka sorgulama yöntemi olan bu yöntemde Emniyet Gene Müdürlüğü internet sitesini ziyaret ederek almak istediğiniz plakanın boşta olup olmadığını kısa süre de öğrenebilirsiniz.

E Devlet Boş Plaka Sorgulama

www.turkiye.gov.tr adresi üzerinden profilinize erişim sağlayıp, Emniyet Genel Müdürlüğü online hizmetler sayfasından almak istediğiniz plakanın boşta olup olmadığını kolayca öğrenebilirsiniz. Ücretsiz olan bu yöntem ile kısa süre de sorgulama yapabiliyorsunuz.

5664 Sms Plaka Sorgulama

Bu yöntemde almak istediğiniz plakayı yazarak 5664 e mesaj atıyorsunuz. Emniyet Genel Müdürlüğü plaka şube müdürlüğü arşivinden tarama yapan sistem size otomatik olarak plakanın boşta olup olmadığı ile ilgili bilgi veriyor.

Hgs İşlemleri ve %30 İndirimli Hgs Yükleme Devamını Gör 

Trafik Şube Müdürlüğüne Giderek Sorgulama

almak istediğiniz plakanın boşta olup olmadığını öğrenmek için tercih edebileceğiniz bir diğer yöntem de Trafik Şube Müdürlüğüne gitmek. Burada ilgili memur arkadaş sistemden kontrol ederek almak istediğiniz plakanın boşta olup olmadığı ile ilgili olarak size bilgi veriyor.

Boş Plaka Sorgulama Rezervasyon Nasıl Yapılır?

Almak istediğiniz plakanın boşta olup olmadığını sorgulamak için size önerdiğimiz yöntemleri tercih edebilirsiniz. Bu yöntemler ile yapacağınız sorgulama sonrasında almak istediğiniz plakalar boşta ise rezervasyon yapabilirsiniz. Rezervasyon yapabilmek için Trafik Şube Müdürlüğü’ne giderek plakayı almak istediğinizi belirtmeniz ve Polis Vakfı için Şoförler Odası Cemiyetine bağış yapmanız gerekiyor.

Makbuz karşılığında yapacağınız bağış ile almak istediğiniz plakayı satın alacağınız veya satın aldığınız araç için ayırtmış oluyorsunuz. Plaka rezervasyonu yapmak için Trafik Şube Müdürlüğü’ne gidebileceğiniz gibi Emniyet Genel Müdürlüğü’nün online işlemler sayfasından aracınız için plaka ayırtma işlemi de yapabiliyorsunuz. E devlet üzerinden yapabileceğiniz bu işlemler sonrasında almak istediğiniz özel plakayı kendi adınıza rezerve etmiş oluyorsunuz.

Hgs İşlemleri ve %30 İndirimli Hgs Yükleme Devamını Gör 

EGM Ve E devlet Üzerinden Boş Plaka Sorgulama Nasıl Yapılır?

Plaka sorgulamak için tercih edeceğiniz yöntemler arasında yer alan Emniyet Genel Müdürlüğü üzerinden sorgulama yapmak, e devlet üzerinden boş plaka sorgulamak istediğinizde şu işlemleri yapmanız gerekiyor.

1 ) EGM üzerinden boş plaka sorgulamak için Emniyet Genel Müdürlüğü internet sitesini ziyaret etmeniz gerekiyor. Site de yer alan Araç Plaka sorgulama sayfasına tıkladığınızda karşınıza plaka sorgulaması yapacağınız arama kutucuğu çıkıyor. Almak istediğiniz plakayı bu kutucuğa yazarak sorgula sekmesine tıkladığınızda almak istediğiniz plakanın boşta olup olmadığını öğrenebiliyorsunuz.

2 ) E devlet üzerinden boş plaka sorgulaması yapmak istediğinizde kimlik numaranızı ve şifreniziz kullanarak profilinize erişim sağlayabiliyorsunuz. E devlet üzerinden online olarak size hizmet veren Emniyet Genel Müdürlüğü sayfasına tıkladığınızda plaka sorgulama ekranına doğrudan erişebiliyorsunuz. Buradan almak istediğiniz plakayı sorgulayarak boşta olup olmadığını öğrenebiliyorsunuz.

Ücretli Ücretsiz Boş Plaka Sorgulama Nasıl Yapılır?

Almak istediğiniz özel plakanın boşta olup olmadığını öğrenmek için izleyebileceğiniz ücretli ve ücretsiz yöntemler var. E devlet üzerinden, EGM internet sitesinden ve Trafik Şube Müdürlüklerinden yapacağınız plaka sorgulamalarının tamamı ücretsiz yöntemler iken 5664 sms servisi üzerinden yapacağınız plaka sorgulama yöntemi ise ücretli yöntemler arasında yer alıyor.

İllere Göre Boş Plaka Sorgulama İstanbul Ankara İzmir

Yaşadığınız veya ikamet ettiğiniz ildeki boş plakaları sorgulamak için internet üzerinden hizmet veren EGM sitesini tercih edebilir, e devlet üzerinden online hizmetler sayfasını kullanabilir veya Trafik şube müdürlüklerine gidebilirsiniz. Her il için araç sayısına göre boş plaka durumu farklılık gösterdiği için Trafik Şube Müdürlüklerine giderek sorgulama yapmak en ideal adım olacaktır.

Hgs İşlemleri ve %30 İndirimli Hgs Yükleme Devamını Gör 

Tüm Şehirlerde Boş Plaka Nasıl Öğrenilir?

Ülke genelinde kullanılan plakaları ve boş plakaları öğrenmek istediğinizde yapmanız gereken Emniyet Genel Müdürlüğü internet sitesinde yer alan plaka sorgulama sayfasını kullanmak. Bu sayfada yapacağınız sorgulama da Emniyet Gene Müdürlüğü sisteminde kayıtlı olan ve kullanılmayan plakaları kolayca öğrenebiliyorsunuz. Dilerseniz bu sayfadan illere göre sorgulama da yapabiliyor, kullanmak istediğiniz plakanın hangi ilde boşta olduğunu öğrenebiliyorsunuz.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı