Kredi Kartı ile Hgs Bakiye Yükleme

4 Mevsim Lastik Fiyatları 2020 Nedir? Tüm Markalar Ve Tavsiyeler

Kış ayları geldiğinde lastiklerini kar lastiği olarak değiştirmekte ve yaz aylarında da lastikleri yaz lastiklerine çevirebilmektedir. Ancak bu lastik değişimleri sürekli olarak yapıldığında çok ciddi bir zaman kaybına ve maddi olarak da çok pahalıya patlamaktadır.

Bu nedenle lastik değişimi yapacak olan kişilerin, senede iki defa lastik değişimi yerine 4 mevsim lastik kullanması son derece yararlı olacaktır. Ancak pek çok tüketici 4 mevsim lastik fiyatlarından pek haberdar değil bu nedenle 4 mevsim lastik fiyatları hakkında detaylı bilgi alabilmeleri adına ve lastiklerin çeşitleri ve özellikleri hakkında geniş bir açıdan bilgi sahibi olabilmeleri için bu yazıyı hazırladık iyi okumalar dileriz..

4 Mevsim Lastik Ebatları Nedir?

4 mevsim lastiklerin ebatları son derece önemli bir konudur. Genel olarak 4 mevsim lastikleri yaz lastiklerine göre daha derin çıktılara sahip olsa da kış lastiklerine göre çok daha az çıkıntılar içermektedir. 4 mevsim lastikleri, her araca uygun olarak üretilmekte olup, eksi beş dereceye kadar yüksek performans sağlar.

Standart bir kış lastiği ile aynı işlevi görür, ancak çok soğuk bir bölgede oturuyorsanız, kış lastiklerini kullanmanız çok daha mantıklı olabilir çünkü bazı bölgelerde sıcaklık eksi beş derecenin de altına düşebildiği için ciddi sorunlar ortaya çıkarabilmektedir. 

185 65 r15 Lastik Fiyatları Ve Hava Basıncı Nedir

Her lastik için ayrı miktarlarda hava basıncı basılması gerekir, lastiklerin ebatlarından tutun da markalarına kadar farklı ebatlarda hava basıncı lastiklerin sağlığı için son derece önemlidir. Bu model bir lastik için en doğru hava basıncı 28-34 psi arasıdır.

Hgs İşlemleri ve %30 İndirimli Hgs Yükleme Devamını Gör 

Daha altı ve daha üstü basınçlar zamanla çok ciddi sıkıntı yaratabilir bu nedenle mutlaka basınç olayına dikkat edin ve daha üst seviyelerde basınç uygulamamaya özen gösterin bu lastik modellerinin fiyatlarına gelecek olursak eğer, fiyatların internet sitelerinde ortalama 250-300 TL civarında bir fiyattan başladığını ve firmadan firmaya göre değişiklik gösterebildiğini dipnot olarak eklememiz gerekir.

185 65 r15 Lastik Fiyatları Ve Hava Basıncı Nedir

Lastiklerin hava basıncı son derece önemli bir konudur. Doğru miktarda basınç uygulanmayan lastikler zamanla gerçekten çok ciddi hasarlar alabilmektedir. Bu nedenle lastiklerinize hava basıncı uygularken muhakkak lastiklerinizin modellerini kontrol edip ufak bir araştırma yapmayı unutmayın.

Lastiklerinizin modeli, 185 65 r15 ise, 28-34 psi arasında bir basınç uygulanması yeterli olacaktır. Bu lastiklerin genel itibariyle piyasa fiyatı ise, lastik başı 200-300 TL arasıdır. Kendiniz takabiliyorsanız, internet üzerinden sipariş verebileceğiniz gibi en yakın oto sanayiye giderek de araçlarınızın lastik değişim işlerini tamamlayabilirsiniz. Oto sanayideki firmaya göre lastiklerin değişimi için sizlerden bir miktar ücret talep edilebilir. 

205 55 r16 Lastik Fiyatları Ve Hava Basıncı Nedir

Aracınızın lastik basıncı sürüş güvenliği için son derece önemli bir konudur. Aracınıza çivi veya benzeri bir şey batmadığı zaman veya lastiklerin indiğini kesin olarak düşünmediğiniz zamanlarda, aracınızın hava basıncını 30 günde bir kontrol etmeli ve inen havayı tekrar yerine koymalısınız.

Aracınızı hiç sürmeseniz dahi aylık 0,5 psi kadar bir basınç kaybı yaşar bu basınç kaybını telafi edebilmek için lastikleri şişirmeniz gerekir. Hava basıncı yeterli olmayan lastikler, virajlarda beklenen performansı sergileyemez ve ciddi sıkıntılar yaşatabilir. Hayati olarak da çok ciddi bir önemi vardır. 

205 55 r16 model lastikler için ideal hava basıncı 36 psi olmalıdır. Araç çok sık kullanılıyorsa bu basınç değeri bir ay içerisinde 30 psi’ye kadar düşer ve bu sıkıntı yaşatabilir, düzenli hava basıncı kontrolü çok önemlidir.  Söz konusu lastiklerin fiyatları ise ortalama 300 TL’den başlamakta ve kalitesine göre lastik başı fiyat 1500 TL’ye kadar çıkabilmektedir.

Hgs İşlemleri ve %30 İndirimli Hgs Yükleme Devamını Gör 

4 Mevsim Lastik İşaret Sembolü Nedir?

4 mevsim lastiklerin üzerinde bir işaret bulunur. Bu işaretler, lastiklerin dört mevsim kullanılabilen lastikler olduğu anlamına gelmektedir. Lastikler üzerinde, M/S şeklinde bir işaret bulunur, bu işaret ‘’M’’ Mud kelimesinden gelmekte olup lastiklerin çamura karşı duyarlı ve dayanıklı olduğunu gösterir. ‘’S’’ işareti ise, Snow kelimesinden kısaltılmış olup aracın lastiklerinin kış ve kar şartlarına karşı dayanıklı olduğu anlamına gelir. 

Petlas 4 Mevsim Lastik Fiyatları 2020 ve Yorumları Nedir?

Petlas dört mevsim lastikler ortalama, 300 liradan satışa sunulmakta olup bu fiyat 200 TL’ye kadar inebilmekle beraber yine araca göre çok uç değerlere de çıkabilmektedir. Petlas son derece kaliteli bir marka olup araçlar için en iyi dört mevsim lastikleri üretmektedir. Lastikleri internet üzerinden satın alan bireylerin lastik için yapmış olduğu yorumların çoğu olumlu ve tüketici dostu olduğu üzerinedir, yorum yapan kişiler;

Satın Alan: Mithat Beyin Yorumu

Lastikler gerçekten güzel arkadaşlar mutlaka almanızı tavsiye ederim. Fiyat uygun ve hızlı bir şekilde adrese gelebiliyor.

Satın Alan: Neslihan Hanımın Yorumu

Ürün hızlı bir şekilde ulaştı, ancak kargo firması yoğunluğundan dolayı şubeden teslim almak zorunda kaldık.

Lassa 4 Mevsim Lastik Fiyatları 2020 ve Yorumları Nedir?

Son derece başarılı işler yapan kaliteli lastik firmalarından biri olan Lassa firması da, uygun fiyatlarla dört mevsim lastik satışı gerçekleştirmektedir. Lassa 4 mevsim lastiklerinin adet fiyatı ortalama 350-500 TL aralığındadır. Lastikler kış koşullarına son derece uyumlu bir şekilde tasarlanmış ve aynı zamanda yazın ve çamurlu zamanlarda da kullanım kolaylığı sunmaktadır.

Hgs İşlemleri ve %30 İndirimli Hgs Yükleme Devamını Gör 

Ürün hakkındaki yorumlara göz atacak olursak, yorumların genel itibariyle olumlu olduğunu söyleyebiliriz, yorum yapan kişiler;

Satın Alan: Hamdi Bey Yorumu

Lastikleri almadan önce gerçekten çok fazla tereddütlerim vardı, ancak şimdi gerçekten sorunsuz bir şekilde kullanıyorum. Lastikler kesinlikle uzun yolda ses yapmıyor ve rahatsız etmiyor fiyatı da uygun almanızı tavsiye ederim.

Satın Alan: İbrahim Bey Yorumu

Çok kaliteli bir ürün çok kısa sürede teslim aldım.

Ucuz Ve Avantajlı Kampanyalı 4 Mevsim Lastik Fiyatları

Dört mevsim lastikler genel itibariyle kış aylarında değil daha çok yaz aylarında indirime girmektedir. Bu açıdan bakıldığında lastikleri yazın almanız daha çok indirim kazanmanızı sağlayabilir. Lastik fiyatları kış aylarına girildiğinde talep artışından dolayı artmaktadır. Yazın lastikleri kışa göre %10-40 arasında indirimli satın alabilirsiniz.

4 Mevsim lastikler kalitesine göre çeşitli fiyatlandırmalara tabii tutulmaktadır. Aracın modeline göre de fiyat değişebildiği gibi kalitesine göre de ayrı fiyatlandırma yapılıyor. Genel itibariyle bulabildiğimiz en düşük fiyat 200 TL iken, en yüksek fiyatta pek bir sınır yok fiyatlar 2000 TL’ye kadar çıkabiliyor.

4 Mevsim Lastikler Muayeneden Geçerli Midir?

Kış aylarında aracı muayeneye soktuğunuz zaman, aracınızda kış lastiği yoksa ceza yemektesiniz. Ancak kış lastikleri yerine dört mevsim lastik kullandığını zaman, muayene sırasında herhangi bir masrafa girmeye ceza ödemeye gerek kalmıyor.

Ortalama bir dört mevsim lastiği 200-300 TL arası fiyatlardan başlıyor ve uzun süre kullanılabiliyor. Sizlerde ceza yemek istemiyorsanız, her yıl lastiklere gereksiz para vermek istemiyor ve vakit kaybetmek istemiyorsanız mutlaka dört mevsim lastik kullanmalısınız.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı