Hgs Borcu Ödeme

Avrasya Tüneli Geçiş Ücretleri 2020 Nedir?

Şehirler arası güvenli ve aynı zamanda hızlı şekilde geçişi sağlamak adına yapılan otoyollarda konforlu yolculuk için özel sessizliği sağlayan bir asfalt türü kullanılmaktadır.

Avrasya Tüneli Fiyatı Ne Kadar?

Bu otoyolların yapılışında harcanan maliyetlerin son derecede yüksek olması nedeniyle otoyollardan geçen araçlardan ücret alınmaktadır. Bu sayede yapım maliyetinin çıkarılması temel esas olarak alınmaktadır. Oldukça maliyeti yüksek olan bu yollar yapılırken asfalt kadar ışıklandırma gibi etkenlerin de son derecede maliyetli olması nedeniyle yolu kullanan sürücülerden ücret alınmaktadır.

Hgs İşlemleri ve %30 İndirimli Hgs Yükleme Devamını Gör 

Avrasya Tüneli Kaç Km Derinliktedir?

Otoyollardan Hızlı Geçiş Sistemi (HGS) şeklinde ücret tahsil ediliyor. OGS ve HGS olan araçlara yerleştirilen otomatik cihazlar aracılığıyla hiçbir duraksama olmaksızın ücretler yolu kullanan sürücülerden tahsil ediliyor.

21 Aralık 2016 senesinden beri kullanılmaya başlanılan İstanbul Avrasya tüneli, sahip olduğu ileri teknoloji sayesinde son derecede güvenilir ve aynı zamanda konforlu bir yolculuk imkanı sağlıyor.

Avrasya Tüneli Ödeme Hgs ile Nasıl Yapılır

Kıtalar arası geçişte hem yakıt hem de zaman tasarrufu sağlayan bu tünel sayesinde insanlar gitmek istedikleri yerlere bu güzergâh içerisinde çok daha kısa bir süre içerisinde ulaşmaktadırlar.

Hgs İşlemleri ve %30 İndirimli Hgs Yükleme Devamını Gör 

Avrasya Tüneli Nereden Gidilir?

Trafik ve mesafelerin kısalması sayesinde daha az emisyon salınımı da sağlanmaktadır. İstanbul’da trafiğin oldukça yoğun olduğu Kazlıçeşme – Göztepe hattını kapsayan tünel toplamda 14,6 kilometrelik bir yol güzergahına sahip. Bu tünel sayesinde insanlar eskiden 100 dakikada kat ettikleri yolu yaklaşık 15 dakika gibi kısa bir sürede kat etmektedirler. Tünel içerisinde hız sınırı 70 km’dir. Bu tünele Asya kıtasından giriş Harem Üsküdar tarafındandır.

Avrasya Tüneli Güzergahları Nerededir?

Avrupa kıtasında yer alan girişi ise Çatladıkapı Fatih tarafından yapılmaktadır. Tünel güzergahı içerisinde 3 farklı durumda belirlenmektedir. Asya tarafında Koşu yolu kavşağı ve Eyüp Aksoy kavşağı arasındaki mevkii, Avrupa tarafında ise Kumkapı mevkiidir. Bu güzergahlardan araçlar girişlerini gerçekleştirerek ulaşmak istedikleri mesafelere bu güzergahlar içerisinden son derecede kısa mesafede ulaşabilmektedirler.

Hgs İşlemleri ve %30 İndirimli Hgs Yükleme Devamını Gör 

Avrasya Tüneli Kaç Para Oldu? 2020

Yaklaşık olarak 1 milyar 245 milyon 121 bin USD maliyetine mal olan tünelde dolar kuru baz alınıyor. 2020 tarihi itibariyle Avrasya Tüneli’nin ana sayfasında yapılan resmi bir açıklama ile Avrasya tüneli geçiş ücretlerine zam geldiği belirtilmiştir. Eskiden 19,20 TL ücreti olan otomobiller için 23,30 TL olurken, eskiden 28,80 TL olan minibüsler için ise 34,90 TL olmuştur.

Bu tünelden yalnızca 1. Sınıf ve 2. Sınıf olan araçlar geçebilmektedirler. Belirtilen fiyatlara %8 oranında KDV ücreti de dahil olmaktadır.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı