Hgs Cezası Ödeme

HGS Etiket Kabı 2020 Vantuzlu Nasıl Kullanılır?

Öncelikle HGS nedir ondan bahsedelim. HGS yani açılımı Hızlı Geçiş Sistemi olarak kullanılan ve 2012 yılından beri hayatımızda olan bir sistemdir. Hem hızlı hem de uygun bir ödeme sistemidir ve kablosuz bir yansıtıcı sistemi ile araba camına yapıştırılan bir etiket ya da kart ile çalışmaktadır.

Hgs İşlemleri ve %30 İndirimli Hgs Yükleme Devamını Gör 

Hgs Etiket Kılıfı Nereden Alınır?

Bu sistemin büyük çoğunluğu Türk yapımıdır ve bu yüzden HGS ucuz bir ödeme yöntemidir. Etiket 5 TL ve Kart ise 15 TL ile ücretlendirilir. Böylelikle arabası olan herkes bu yöntemi kullanabilir ve cüzi bir miktarda geçiş işlemini yapabilirler.

Hgs Etiket Kabı Ankara ve Koçtaş Fiyatı Nedir?

Etiket ve kart alımı için anlaşmalı bankalar, anlaşmalı akaryakıt işletmeleri ve PTT aracılığıyla alabilirsiniz. Sadece ruhsat ve kimlik fotokopisi yeterli olacaktır. Bu sebeple gidip anında alabilirsiniz. Ayrıca bankalardan aldığınız taktirde müşteri hizmetlerinden her işlemi yaptırabilirsiniz. Bu yüzden bankalardan almanız bir yandan daha iyi olacaktır.

Hgs İşlemleri ve %30 İndirimli Hgs Yükleme Devamını Gör 

Hgs Etiket Kabı Nerede Bulunur?

Ayrıca kart kullanımında şöyle bir fayda olacaktır. HGS sisteminde araç kaydı yapılırken etikette yalnızca bir araba plakası kaydolur ve böylelikle araba değişikliğinde ya da etiket bozulmasında gidip yenisini almak zorunda kalırsınız.

Ptt Hgs Matik Yükleme Nasıl Yapılır?

Kartta ise durum biraz daha farklı. Kart kullanırken araç değişikliği sırasında yapmanız gereken şey plakayı güncellemek ve kartı kullanmaya ve içindeki bakiyeyi kullanmaya devam edebilirsiniz. Böylelikle kullanımdan hiçbir şekilde etkilenmiş olmayacaksınız. Bunun gibi artısı olan bir sistem varken etiket daha kullanımı kötü bir yöntem olarak karşımıza çıkmakta.

Hgs İşlemleri ve %30 İndirimli Hgs Yükleme Devamını Gör 

Hgs Koruma Aparatı Nedir?

Ayrıca eğer arabanızı uzun süre değiştirmeyi düşünmüyor iseniz bu durumda etiket almak daha mantıklı olur. Bu sebeple bu kararı alırken size etkiyen etkenleri düşünerek hareket etmek daha mantıklı olacaktır. Seçiminizi yaparak HGS etiket ya da kart kullanabilirsiniz.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı