Hgs Bakiye Sorgulama

Otoyol ve Köprü Hgs Ücretleri 2020 Nedir?

Evet bir diğer önemli konu ise HGS sistemine geçenler için ücretleri ne civarda? Bunun için kısa bir araştırma ile ortalama değerleri size sunalım. Biliyorsunuz ki HGS sisteminde araçlar için belirli sınıflar var.

Aks sayısına göre değişen bu sınıflar için diğer yazımıza göz atabilirsiniz. Birinci sınıf olan araçlar için ücret ortalama 30 TL, ikinci sınıf araçlar için ise ücret 37,50 civarında değişmektedir.

Hgs İşlemleri ve %30 İndirimli Hgs Yükleme Devamını Gör 

Hgs 500 TL Yükleme Nasıl Yapılır?

Üçüncü sınıflar için 53 TL, dördüncü sınıflar için ise 67,50 TL olarak güncellenmiş durumda ve son olarak beşinci sınıflar için 81,50 olarak belirlenmiş durumda. Tabii bu fiyatlar değişebilir ve güncellendikçe bizde yazmaya devam edeceğiz. Peki bu ücretleri öderken sıkıntı olursa ne olacak.

Eğer geçişte ücret için yeterli bakiyeniz yok ise HGS ücret kesimi yapmıyor ve geçtikten sonra kaçak geçiş olarak görünüyorsunuz ama sonrasında 15 gün içerisinde yükleme yaparsanız HGS ücret olarak sizden bunu kesiyor ve ceza uygulanmıyor.

Hgs İşlemleri ve %30 İndirimli Hgs Yükleme Devamını Gör 

Hgs Ceza Ücretleri 2020 Nedir?

Bu ceza ücreti ise yaptığınız duruma göre değişmektedir. Yanlış geçiş yöntemi kullanarak geçiş yaptıysanız. Durum biraz kötü diyebiliriz. Geçiş ücretinin 10 katını ödemek zorunda kalabilirsiniz.

HGS ceza ücreti diyerek yüksek bir fiyat ödemek zorunda kalabilirsiniz bu yüzden dikkat etmenizde fayda var. Eğer geçtiniz ve o geçiş yönteminin kartını hemen alır içerisine de yeterli ücreti yüklerseniz bu sefer ceza ödemek zorunda kalmıyorsunuz.

Hgs İşlemleri ve %30 İndirimli Hgs Yükleme Devamını Gör 

Hgs Fiyatları 2020 Ne Kadar?

Bunu aksi hale HGS için de yapabilirsiniz. Bu gibi durumlarda yeni bir kart edinmek çok daha iyi olacaktır. Yine bir diğer ceza ise yapılan hıza bağlı olarak geçiş yerlerinde uygulanan ceza türüdür. Bunun cezası değişmektedir.

Kartınız ya da etiketiniz bozuk ise geçişten sonra yenileyebilir ve ücreti tahsil ettirebilirsiniz. Yine ceza yememiş olacak ve normal şekilde ücretiniz alındıktan sonra kartınızı kullanmaya devam edebileceksiniz.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı