Hgs Borcu Ödeme

HGS Araç Sınıfı Belirleme Listesi Öğrenme Nedir? 2020

Günümüzde durmadan artan insan sayısı ve otomobil sayısı sonucu birçok trafik sorunu meydana gelmektedir. Bunların yanı sıra yaklaşık her ilimizde bulunan otoyol ve köprü girişlerinde ki gişeler de bunlara en büyük sorunların başında gelmektedir. Bu sebeple Hızlı Geçiş Sistemi yürürlüğe konmuştur.

Hgs Araç Sınıfı Değiştirme Dilekçe Örneği Nedir?

Böylelikle otoyollara ve köprülere giriş çıkışlarda araç trafiği kuyruğu olması en aza indirgenmiştir. HGS aracınıza takılan bir çip sayesinde sizden ödeme alır. Böylelikle siz hiçbir şey yapmadan ücretiniz ödenmiş olur. Gün içinde karayolları en çok kullanılan ulaşımda ilk sırada yer almaktadır. Bu sebeple gün içinde binlerce çeşit araç giriş çıkış yapmaktadır. Her birinde uygulanan kurallar farklılık gösterebilir. Her bir tipten farklı ücret alınabilir.

Hgs İşlemleri ve %30 İndirimli Hgs Yükleme Devamını Gör 

Hgs 1. Sınıf Araç Listesi Geçiş Ücreti Nedir?

Köprü ve otoyollarda araçlar 5 sınıfta incelenir. Motorlar 1.sınıf araç olarak abone olurlar. Taşımacı firmalar ise 4. Ve 5.sınıf HGS kartı sahibi olmalıdırlar. HGS sürücülerinin araçlarına uygun sınıf aboneliği yapmaları zorunludur. Aksi takdirde sınıf uyumsuzluğu yapan sürücüler de Kara Listeye alınırlar.

Hgs İşlemleri ve %30 İndirimli Hgs Yükleme Devamını Gör 

Hgs 2. Sınıf Araç Listesi Geçiş Ücreti Nedir?

Ağır vasıtalı araçlar HGS den geçerken maksimum aks sayısına göre HGS kartı alırlar. Geçiş sırasında aks kaldırılacak ve ona göre sistem özel olarak çalışacaktır.

Tır türündeki ağır vasıtalı araçlar aks adedine göre PTT veya bankadan HGS etiketi alabilirler. Okunmayan aksların ücreti talep edilemez. Bu yüzden bireyler hiçbir maddi kayıp yaşamazlar. HGS de ağır vasıtalar sol şeridi kullanmak zorundadırlar. Geçiş esnasında yeşil ışığın yandığından emin olmalıdırlar. Yeşil ışık yanmadığı zaman geçmeyip durmak sizin ceza yememeniz için en iyi çözüm olacaktır.

Hgs İşlemleri ve %30 İndirimli Hgs Yükleme Devamını Gör 

Hgs 3. Sınıf Araç Listesi Geçiş Ücreti Nedir?

Çekici ve römork bulunan ağır vasıtalılar maksimum dingil sayısına göre alınmalıdır. Özellikle sorun yaşamamak için ağır vasıtalarda çekici ve römork bulunanlar ayrı ayrı HGS kartı almalıdırlar ve bakiyelerinde yeterince para bulunmalıdır. HGS kayıt olunan araçlar bu şekildedir.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı