Ogs Bakiye Yükleme

HGS mi? OGS mi? 2020 Hangisi Daha İyi, Avantajı Nedir?

Otoyol ve köprü geçişlerinde kullanılan HGS ve OGS kullanarak araçlar durmadan gişelerden geçmiş oluyorlar. Bunlar sayesinde hem zaman kaybını en aza hem de trafiği en aza büyük ölçüde indirmeyi sağlıyorlar. Bu yöntemlerden OGS daha eski HGS ise daha yeni bir uygulamadır.

Karayolları Genel Müdürlüğü kısa bir süreliğine OGS ile geçiş yüzde yirmi beş daha indirimli yapmıştı. Fakat şu an son durumda bu oranı yüzde yirmiye kadar düşürdüler. Maddi olarak bakıldığından OGS daha avantajlı gözükebilmektedir.

Hgs İşlemleri ve %30 İndirimli Hgs Yükleme Devamını Gör 

Hgs mi? yada Ogs mi? Almalıyım Diyorsanız Avantajı Nedir?

Eğer ayrı ayrı inceleyecek olursak OGS ilk olarak PTT daha sonraları ise anlaşmalı birçok bankadan temin edilmeye başlandı. Başvurduğunuz bankadan OGS cihazını da ayrıca alabilmektesinizdir. Bankadan bankaya bu cihazların bedeli farklılık göstermektedir.

Hgs mi Ucuz Ogs mi Ucuz Karar Vermediyseniz Buyrun

OGS cihazlarının fiyatı yaklaşık olarak 40-60 lira arasındadır. Her OGS cihazının kendine ait bir garanti süreci vardır. HGS ise daha hızlı olunmasıyla bilinir. Fiyatı 5-15 lira arasında değişiklik gösterir.

Hgs İşlemleri ve %30 İndirimli Hgs Yükleme Devamını Gör 

Hgs mi Nasıl İptal Edebilirim?

HGS ve OGS karşılaştırılması her zaman araç sahipleri tarafından yapılan bir şey olmuştur. Hızlı Geçiş Sistemi her zaman daha hızlı işlemesiyle bilinmekteydi.

Hgs Başka Araçta Kullanılabilinir mi?

Araca HGS takılırken ödenen ücretin daha az olması onu daha avantajlı yapıyor gibi gözükebilir. HGS etiketi 5 lira iken HGS kartı 15 liradır. Fakat OGS ile geçiş yapabilmek için karta yazımızda önceden dediğimiz gibi 40-60 liradır.

Hgs İşlemleri ve %30 İndirimli Hgs Yükleme Devamını Gör 

Ogs mi İptal Etmek İstiyorum Nedir?

Bu yüzden insanlar çoğunlukla HGS seçmektedirler. Bir dönem OGS kaldırılacak denmesiyle çoğu vatandaş HGS kullanmaya başladı. Fakat bununda yapılmayacağı OGS ile geçişin devam edeceği söylenince HGS geçişi artık daha çok sıra olmaya başladı.

Şu an orana baktığımızda birçok araç sahibi HGS kullanmayı tercih ediyor bu yüzden OGS ile geçişler daha hızlı oluyor. Diğer bir fark ise cihazda sorunda OGS ücret talep ediyor.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı