Hgs Cezası Ödeme

HGS Zammı 2020 Köprü, Otoyol ve Tünel Ücretleri

Açılımıyla birlikte Hızlı Geçiş Sistemi ülkemizde ulunan tüm otoyollar ve boğaz köprülerinde bulunmaktadır. Araçlar için ücretli geçiş sistemidir. Artan trafik ile de özellikle düşünülmeden hemen geçilen bir sistemdir. Gittikçe artarak ülkemizin birçok otoyoluna eklenerek trafiği en aza indirgemesi amaçlanmıştır.

HGS olmadan önceki eski sistem ile biletli gişelerden geçiş kullanımı çok azalmıştır. Bunun sebebi gereksiz zaman kaybı olarak düşünülmektedir. Geçişi daha hızlı hale getirdiği için sürücüler tarafından da çokça tercih edilmektedir. Tabi bunun yanında teknolojik cihazlar birçok sorununu da yanında getirmektedir.

Hgs İşlemleri ve %30 İndirimli Hgs Yükleme Devamını Gör 

Avrasya Tüneli Zamlı 2020 Ücretleri Nedir?

Bilinçsiz vatandaşlar veya cihazın bazı dış etkenlerden dolayı okumaması sonucu sürücülere büyük miktar para cezası yazılmaktadır. Bir daha ki geçişlerinde 10 kat ceza olarak ödeme yapılması zorunlu hale gelir. Şu an ülkemizde HGS cezası alan birçok vatandaşımızda bulunmaktadır. Eğer sizin haricinizde cihaz hata yapıp okumadıysa en yakın kuruma götürerek şikayetçi olmalısınız.

HGS kartını insanların parmak izi gibi düşünebiliriz aslında. Her HGS kartı farklı bir araç plakasına bağlıdır. Kayıtlı olduğu plaka hariç başka araçlarda kullanılamaz. Eğer tespit edilirse iki araç sahibi içinde ayrı ceza uygulanır. Bazı geçişlerde sizden bağımsız HGS kartı okumasa bile bu durum diğer geçişlerde bakiyenizden düşüşe yol açacaktır.

Hgs İşlemleri ve %30 İndirimli Hgs Yükleme Devamını Gör 

Otoyol ve Köprü Zamlı 2020 Ücretleri Nedir?

Fakat siz kaçak geçmediğiniz halde sistem cihazı okumayıp sizi kaçak olarak algılarsa 10 katı HGS cezası yazacaktır. Böyle bir durumda sessiz kalmayıp mutlaka gerekli ilgili kuruma mutlaka itiraz dilekçesi vereyi unutmayınız.

Bu durumlar ayrıca araçların yanlış gişelerden geçmesi sonucu da oluşabilmektedir. Ağır vasıtalının otomobil yerinden geçmesi, OGS yerinden HGS kartlı sürücünün geçmesi de bu durumlara yol açabilmektedir.

Hgs İşlemleri ve %30 İndirimli Hgs Yükleme Devamını Gör 

Böyle durumlarda geçiş yapmadan önce gittiğiniz şeridin doğruluğundan mutlaka emin olunuz. Eğer hala sizin hariciniz bir durum varsa gidip şikâyet etmeyi unutmayınız.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı