Hgs Bakiye Sorgulama

HGS Yükleme Nasıl Yapılır?

Eskiden köprü geçişleri ve otoyol girişlerinde sıkça kullanılan KGS ve OGS nin yerini artık HGS başta alıyor. Bu iki seçenekten sonra ortaya koyan ulaşımı en rahat ve kolay hale çeviren bu yöntem ile yeni nesil geçiş sistemi daha ok tercih edilmeye başladı.

Hgs Yükleme Geçmişi Sorgulama Nasıl Yapılır?

Özellikle İstanbul gibi trafiğin çok büyük sorun olduğu şimdiki şehirlerde bunu HGS ile en aza indirgenmesi planlanmaktadır. HGS yürürlüğü konduktan sonra gözle görülür bir şekilde otoyol girişleri ve köprü geçişlerinde trafik yoğunluğu azalmaya başlandı.

Hgs İşlemleri ve %30 İndirimli Hgs Yükleme Devamını Gör 

Peki bu sistemden siz vatandaşlarımız nasıl yaralanacaksınız? HGS kartı başvuruları kişisel ve şirket olarak ikiye bölünmektedir. Şirket ve şahsi araçlara ayrı kanunlar işlemektedir. HGS kartı, HGS etiketi ve HGS yükleme işlemleri de şirket ve şahsi araçta değişen işlevlerden bazılarıdır.

Enpara Hgs Bakiye Yükleme Nasıl Yapılır?

Sizde diğer birçok vatandaşımız gibi HGS ile geçiş yapmak istiyorsanız öncelikle ilk sorumuz aracınız şahsınıza ait mi yoksa kiralık mı? Eğer araç size aitse tek yapmanız gereken en yakın bir PTT şubesine gerekli evraklarla gitmektir.

Hgs İşlemleri ve %30 İndirimli Hgs Yükleme Devamını Gör 

Yanınızda kart için bazı gerekli evraklardan almanız gerekmektedir. Kişisel aracınız için araç ruhsatı, kimliğiniz ve fotokopisiyle gitmeniz yeterli olacaktır. OGS aksine HGS daha küçük miktarda para isteyecektir. Ancak araç size ait değilse şirket aracıysa, HGS kartı sahibi olma ve HGS yükleme işlemleri için şirketin sağladığı şoförün yetkilendirme kâğıdı alması yeterlidir.

Hgs İşlemleri ve %30 İndirimli Hgs Yükleme Devamını Gör 

Hgs Yükleme Akbank Direkt Para Dolumu Nasıl Yapılır?

Onun haricinde kişisel araç sahibiyle aynı olarak ruhsat ve kimlik ilke gelmelisinizdir. Ayrıca eğer şirket sahibiyseniz ve birçok aracınız varsa her araç için ayrı HGS kartı alınmak zorunludur. Çünkü Hızlı Geçiş Sisteminin temel çalışma prensibinde her aracın plakası ona özgü bir insan parmak izi gibi düşünülmektedir.

Bir HGS kartı başka bir araçta tespit edilmesi büyük ceza tutarı ile sonuçlanmaktadır.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı