Hgs Cezası Ödeme

Hgs Kara Liste 2020 Nedir?

HGS bakiyenizin her zaman yeterli bir miktar bulunması gerekmektedir. Çünkü bakiyenizin yetersiz olduğu durumlarda birçok sorun ile karşılaşırız. Bunun için yapmamız gereken HGS bakiyesini her zaman güncel tutmak ve HGS bakiye sorgulama yapmak.

Hgs Kara Listeden Nasıl Çıkılır?

HGS bakiye sorgulama için gelen başlıca kurumlar PTT, Karayolları Genel Müdürlüğünce satış izni verilen anlaşmalı bankalar, telefon danışma hatları aracılık eder.  Ancak tabi ki bunların hiçbirine gerek kalmadan bankalara verilen otomatik ödeme talimatları ile HGS kartınızın içinde bakiye bulunmasa bile bankanız ödemenizi o an halleder.

Hgs İşlemleri ve %30 İndirimli Hgs Yükleme Devamını Gör 

Dediğimiz üzere bakiye olmadan geçen sürücülerimiz ihlali geçiş yapmış sayılırlar. Buda araç sahibi sürücülerin para cezasına çarptırılmasına sebebiyet verir. Sürücüler kartlarında ne kadar para kaldığını, ya da kendi şahısları üzerine ceza yazılıp yazılmadığına bakmak için E-devlet sistemini, telefon hatlarını, PTT ve banka şubelerini de kullanabilmektedirler.

Hgs İşlemleri ve %30 İndirimli Hgs Yükleme Devamını Gör 

Hgs Kara Listeden Çıkmak Nasıl Yapılır?

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanımız köprü ve otoyollardan ihlali geçişlerde uygulan 10 katı cezanın 4 kata indiğini söyledi. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan çıktığı bir televizyon programında yeni açıklamalarda bulundu.

10 katlık cezaların kaldırıldığını yerini 4 katı ceza sisteminin geldiğini söyledi. Hgs ceza katları toplam 6 katlık kısmından vazgeçildiğini dile getirdi. Bu da demek oluyor ki sürücülerin artık ihlali geçiş sonucu ödeyeceği miktar yüzde altmış oranında azalmış oldu. Ayrıca yazılan cezanızın ödemesini ilk 15 gün içerisinde yaparsanız yüzde yirmi beş indirim de uygulanmakta olacaktır.

Hgs İşlemleri ve %30 İndirimli Hgs Yükleme Devamını Gör 

Vatandaşlarımız ceza ihlali yapıp yapmadıklarını PTT veya E-devlet gibi siteler üzerinden öğrenebilirler. Ancak e-devlete girişte sizden bir şifre istemektedir. Eğer bu şifreye sahip değilseniz en yakın PTT şubesine giderek e-devlet şifresi alınız. Böylelikle hem HGS bakiye sorgulama hem de HGS ile geçiş ihlallerine bakmış olacaksınızdır.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı