Hgs Cezası Ödeme

HGS Gri Liste 2020 Nedir?

HGS günümüzde birçok motorlu araç sahibi tarafından kullanılan bir sistemdir. Hem daha kolay olması hem zamandan tasarruf yapıyor olması insanların tercih etmesinde baş sıralarda gelmesinin sebeplerinden biridir.

Eski sistemle oluşan kuyruklarda araçların sürekli dur kalk yapması da yeni gelen HGS ile geçiş yapanlarda yakıt tasarrufu öncüsü olmuştur. Hızlı Geçiş Sistemi yani HGS uygulaması ilerleyen teknolojiyle hayatımıza yeni giren bir sistem olmuştur.

Hgs İşlemleri ve %30 İndirimli Hgs Yükleme Devamını Gör 

Hgs Gri Liste Ne Demek?

Trafikte artan özel araç kullanım sayısının artması ile boğaz köprüleri gibi ücret istenen köprüler ve otoyol girişlerinde ki gişelerden nakit parayla elden verme yöntemi ihtiyaçları karşılayamaz oldu. Bunun yanında birçok sorunu da beraberinde getirdi. Daha fazla yollarda trafik olmasına sebebiyet verdi.

Peki bu sistemlere nasıl geçildi? İlk olarak hayatımıza kartlı geçiş adı altında Otomatik Geçiş Sistemi (OGS) ve Kartlı Geçiş Sistemi (KGS) girdi.  Bunlarda beklenilen sonucu pek olumlu yönde vermediler. Bunun neticesine 2012 yılında HGS yani Hızlı Geçiş Sistemine karar verildi. Artık HGS etiketi ile sorun çözülebilecekti.

Hgs İşlemleri ve %30 İndirimli Hgs Yükleme Devamını Gör 

Hgs Gri Listeden Nasıl Çıkılır?

Peki sizde bu kadar övülen sistemden nasıl yararlanabilirsiniz? Bu sistemden yararlanabilmek için başlıca yapmanız gereken HGS etiketi sahibi olmaktır. Hızlı Geçiş Sistemi için ilk önce yetkili kurumlara başvuru da yapmanız gerekmektedir.

HGS etiketi ister PTT şubelerinde isterseniz de Karayolları Genel Müdürlüğünce satış yapmasına izin verilmiş bankalardan temin edebilirsiniz. Aralarındaki fark ise PTT şubeleri size HGS etiketi ücret karşılığında verirken, bankalar herhangi bir ücret talep etmeden verirler. HGS için istenen fiyat yaklaşık 5-15 Türk Lirası arasında değişmektedir.

Hgs İşlemleri ve %30 İndirimli Hgs Yükleme Devamını Gör 

Ancak şöyle bir önemli husus vardır ki bankalar kredi kartı olanlara ya da mevduat sahiplerine ücretsiz kart temin ederler. Bu yüzden bir bankadan kartınızı temin etmek istiyorsanız önce hesap açmalısınız.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı