Kredi Kartı ile Hgs Bakiye Yükleme

2020 Hgs Fiyat Ücretleri İstanbul, Ankara ve İzmir Tüm Şehirler

Artık ilerleyen teknoloji sayesinde araç sahipleri de birçok avantajdan yararlanabilir hale geliyorlar. Otoyol girişleri ve ücretli köprü geçişlerinde artık daha kolay imkanlarla geçişler sağlanıyor. Artan özel araç sebepleriyle her zaman büyük şehirler de trafik sorunu olması kaçınılmaz. İşte teknolojinin getirdiği geçişler bunları en aza indirgemeyi planlıyorlar.

Hızlı Geçiş Sistemi ile uzun bekleyişlere girmeden, arabayı sürekli durdurup kaldırmadan, bir yerden bir yere giderken çok zaman kaybetmenize gerek kalmadan kullanabilirsiniz. Bu sistemlerden yararlanabilmek için önce bir HGS kartı sahibi olmalısınız.

Bunun içinde yetkili kurumlarca başvuru yapmalısınız. Sizden istenen ücreti ödedikten sonra size aracının iç ön camına yapıştırılması amaçlı bir etiket HGS kartı verilecektir.  Bunu en düzgün şekilde yapıştırmanız aracınızın geçişlerinde ücreti daha iyi ödemesini, sistemin kartı okumasını sağlar.

Hgs İşlemleri ve %30 İndirimli Hgs Yükleme Devamını Gör 

2020 Hgs Ücreti Tüm Şehirlerde Nedir?

Peki gelelim HGS kartı alırken nelere dikkat etmeliyiz? Bize HGS kartı alacağımız kurumlar ne gibi şartlar sunuyorlar? İlk olarak aracınızı yeni alıyorsanız aracınızın üzerinde daha önceleri takılmış bir HGS kart tanımlı olup olmadığını öğrenmelisiniz.

HGS kart araçların parmak izi gibi algılanır. Her aracın plakası farklıdır ve her aracın HGS kartı da bu sebeple farklı olmak zorundadır. Bundan emin olmak isçin e-devlet sistemine giriş yaparak aracınızın plakası üzerinden arama yapabilirsiniz. Ya da T.C. kimlik numaranızı yazarak da aynı işlemi gerçekleştirebilirsiniz. HGS kartını tüm bankalardan temin edemezsiniz ancak HGS kartını Türkiye de bulunan tüm PTT şubelerinden temin edebilirsiniz.

Hgs İşlemleri ve %30 İndirimli Hgs Yükleme Devamını Gör 

HGS sahibi olmak için PTT şubesine başvuruya gittiğinizde mutlaka yanınızda gerekli evrakları götürünüz.  Bunların eksiksiz bir şekilde hazır olması gerekiyor. Evraklarınızı orda buluna görevliye verdikten sonra size kart alımından dolayı 5 Türk Lirası isteyecektir.

İlk zamanlar HGS kartı kullanılmaya başlandığında belirli bir limitte yükleme sınırı vardı. Ancak o uygulamadan artık vazgeçildi.

Hgs İşlemleri ve %30 İndirimli Hgs Yükleme Devamını Gör 
Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı