Ogs Bakiye Yükleme

Hgs Ogs 2020 Sorgulama Nasıl Yapılır?

Hızlı Geçiş Sistemi ve Otomatik Geçiş Sistemi son zamanlarda sürücülerin tartışmaz trafikte vazgeçilmezi oldu. Kısaltılmış halleriyle HGS ve OGS olarak iki tip geçiş sistemimiz bulunmaktadır karayollarında. Bu iki sisteminde kendince avantajları beraberinde gelmektedir.

Hgs Ogs 2020 Ücretleri Nedir?

Fakat iki seçenek olması sonucuyla karşılaştırmalardan da kaçınılamamıştır. Birçok sürücünün kafasında hangisinin daha avantajlı olacağı büyük bir soru işareti olarak kalmıştır. Şimdi ki sistemde HGS ve OGS otoyollara girişlerde trafiğin hızlanmasının en büyük sebeplerinden biridir.

Hgs İşlemleri ve %30 İndirimli Hgs Yükleme Devamını Gör 

Hgs Ogs Geçiş Ücreti Nedir?

Fakat ülke nüfusuna bakıldığında HGS kullanımı OGS kullanımından daha fazla olduğu görülmektedir. İlk olarak KGS ve OGS ile başlayan bu geçiş sistemlerine bir süre sonra HGS eklenerek daha yeni bir hal aldı. Bir dönem HGS ve OGS ile ilgili birçok haberler çıkmaya başlandı. OGS tamamen kalkacak ve yerini HGS alacak diye bir söylemler dolaştı. Bunu duyan birçok sürücü de OGS kartlarını kaldırarak yerine HGS koymaya başladılar.

Hgs İşlemleri ve %30 İndirimli Hgs Yükleme Devamını Gör 

Böylelikle HGS kullanımı daha çok yaygınlaştı. İlk başlarda Hızlı Geçiş Sistemi daha pratik ve hızlı olmasıyla bilinirken araç sayısı artınca bu özelliğini kaybetmiş oldu.

Hgs Ogs Nereden Alınır?

Hızlı Geçiş Sistemi kullanan insanların sayısının artmasıyla OGS araç kuyrukları daha kısa hale geldi. Bu sebeple ikisinin de hız konusunda bir avantajı kalmamış oldu.

Hgs İşlemleri ve %30 İndirimli Hgs Yükleme Devamını Gör 

HGS ve OGS belirli bir miktar ücret verilerek sahip olunan kolaylıklardır. OGS sahibi olmak için Vakıfbank, İş Bankası, Denizbank, Garanti Bankası ve Ziraat Bankası yetkili şubelerine veya internet şubelerine başvuru yapılabiliyor. OGS ücreti HGS ücretine göre daha fazla olması sebebiyle de müşteriler tarafından daha az seçiliyor.

OGS garanti süresi genel olarak 3-5 yıl arasında değişirken HGS cihazının ise 8 yıl olarak biliniyor. Bu da tekrardan HGS cihazları kullanımını avantajlı yapıyor.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı