Hgs Bakiye Sorgulama

Hgs Ceza Sorgulama 2020 Ogs İhlal Öğrenme Ödeme Nasıl Yapılır?

Her açıdan oldukça önemli bir kazanç sağlayan HGS sistemi, körü ve otoyollarda kullanılmaktadır. Kullanılması durumunda hem indirimli geçiş mümkün olurken hem de bekleme durumunu ortadan kaldırmaktadır. Birçok yerde kaldırılan nakit ödeme sistemleri yerine kurulmuş olan HGS alımı PTT iş yerlerinden yapılmaktadır.

Hgs Ceza Ödeme Dekontu Nasıl Alınır?

Kısa bir işlem ile alınan kart hemen aktifleşmektedir. Ancak alım sırasında dikkat edilmesi gereken belli hususların da bulunduğu bilinmelidir. Öncelikle alımı yapılacak HGS kartlar araca göre değişkenlik göstermektedir.

Bu nedenle araca uygun kart alımı önemlidir. Bunun yanı sıra bazı durumlardan dolayı HGS kartlar geçerli olmamaktadır. Bu durumlardan öncelikle kartın yeterli bakiyesinin olup olmadığına bakılmalıdır. Bakiyenin olması halinde HGS’nin doğru takıldığından emin olunmalıdır.

Hgs İşlemleri ve %30 İndirimli Hgs Yükleme Devamını Gör 

Hgs Kaçak Geçişler Sms ile Nasıl Bilgilendirilir?

Herhangi bir sorun olmaması durumunda ön camdan kaynaklı sorunlar olabilmektedir. Aracın camının filmli ya da metalik olması durumlarında HGS kartın sistem tarafından okunmaması olabilmektedir. Çok sık rastlanılan bu durumda yeni bir HGS kartı alınmalıdır.

Dikiz aynasının arkasındaki siyah bölgeye takılması halinde sorun ortadan kalkacaktır. HGS kaçak geçişleri sms ile bildirme özelliğine de sahiptir. Böyle bir durumun olması durumunda itirazlar Karayolları Genel Müdürlüğüne yapılabilmektedir.

Hgs İşlemleri ve %30 İndirimli Hgs Yükleme Devamını Gör 

Hgs Ceza Öğrenme, İhlal Sorgulama ve Ödeme Nasıl Yapılır?

HGS abonesi olmayan kişilerin geçiş yapması durumunda ise ödenmesi gereken tutarın 11 katı ceza olarak istenmektedir. Ancak 7 gün içinde kaçak geçiş yaptığı tespit edilen aracın HGS sistemine abone olması durumunda bu ceza ortadan kalkmaktadır. HGS kaçak geçişleri sms ile bildirme oldukça önemli bir hizmettir.

Bununla birlikte OGS sahibi kişilerinde KGS şeritlerinden geçmesi durumunda da cezai işleme tabi tutulmaktadır. HGS ile aynı zamanda yakıt tasarrufunun da sağlanması mümkün olmaktadır. Hızlı bir şekilde geçiş sağlanması ile yakıt kaybının da önüne geçilmektedir.

Hgs Ceza Ödeme Noktaları Nedir?

HGS sahibi kişilerin PTT’nin HGS uzantılı internet sitesinde gerekli bilgileri bulabilmesi mümkündür. Araca ait başta plaka olmak üzere bilgilerin girilmesi durumunda HGS bakiyesi, ödeme durumu, geçişler ve ihlal cezaları yer almaktadır. Çok daha rahat olunması için PTTbonus ile otomatik ödeme talimatı verilebilmektedir.

Hgs İşlemleri ve %30 İndirimli Hgs Yükleme Devamını Gör 

Hgs Kaçak Geçiş Sorgulama Nasıl Yapılır?

Böylelikle bakiye takibine de gerek kalmamaktadır. HGS kaçak geçişleri sms ile bildirme hizmeti kullanılmaya başlandığından beri önemli bir açığı kapatmaktadır. Böylelikle Hgs ve Ogs kullanıcısı ihlal yaptığını anında öğrenmektedir. 12 gün içinde ödeme yapması durumunda da ceza ortadan kaldırılmaktadır.

Bazı durumlarda kaçak geçişlerin anlaşılmamasından dolayı boş yere ödenen cezalarında artık çok daha azaldığı da görülmektedir. Bunun yanı sıra arızalı olan HGS sistemleri de tespit edilerek değiştirilmektedir.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı