Online

Otoendeks Araç Değerleme, Araç Değeri Hesaplama 2020

En büyük problemlerden birisi ikinci el olarak alınan araçlarda yaşanan problemlerdir. Otoendeks ile aracınızın değerinin ne kadar olduğunu hemen bulun ve aracınızı değerinde satın.

Otoendeks Araç Analizi Nedir?

Aynı şekilde satın almayı düşündüğünüz araçları da aynı şekilde değerinde alın. Birçok vatandaşımız satın alacağı aracın piyasa değerini bilmemekte ve çoğu zaman değerinin üzerinde bir paraya satın almaktadır. Yine en çok yaşanan sorunlardan biriside satın alınan araçlara detaylı bir expertiz yaptırılmamasıdır.

Çoğu aracın ya gizlenen değişeni, ya boyası ya da kilometresi sorunları ortaya çıkmaktadır.

Araç Değeri Hesaplama Nasıl Yapılır?

Bütün bu sorunlarla karşı kaşıya kalmamak için Otoendeks ile aracınızın gerçek değerini anında öğrenin ve değerinde alıp satın. Bugünkü yazımızda sizlere ikinci el araç değerlendirme servisimizden bahsedeceğiz. İkinci el araba sektöründe en önemli nokta satın alınacak ya da satılacak arabanın gerçek değerinin bilinmesidir.

Hgs İşlemleri ve %30 İndirimli Hgs Yükleme Devamını Gör 

Araç Değer Kaybı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Bunun için ya sağa sola sorarız ya da internet sitelerinden araştırırız. Fakat hiçbir zaman bulacağınız örnektekilerle sizin aracınız aynı özelliklerde olmayacaktır.

Otoendeks ile içiniz rahat olacak şekilde aracınızı satın ya da yeni araç alın. Çünkü Otoendeks ikinci el araç fiyat belirleme işlemini çok daha sistematik bir şekilde yapmaktadır.

Aracınızla ilgili birçok sitedeki fiyat verileri taranır, ihale sitelerine bakılır, varsa sıfır fiyatına bakılır, araç kasko değeri tespit edilir ve uzmanlarımızın da görüşleriyle birlikte aracınızın gerçek değeri tespit edilir. Bu şekilde tespit edilen ve ortaya çıkan değere ise otoendeks değeri denilmektedir.

Otoendeks İle Araç Değeri Nasıl Belirlenir?

Otoendeks ile araç değeri belirleme işlemlerinde kullanıcıya ilk önce aracın markası, modeli ve yılı sorulmaktadır. Daha sonrasında ise aracın en az arama ile bulunabilmesi için motor hacmi, yakıt türü, vites türü, çekiş gücü ve motor gücü gibi özellikler istenilmektedir.

Hgs İşlemleri ve %30 İndirimli Hgs Yükleme Devamını Gör 

Böylece Otoendeks ile araç değeri belirleme işlemi çok daha kolay ve sağlıklı bir şekilde gerçekleşmiş olmaktadır. Bu özelliklerin sorulup sorulmaması yine aracın markası, modeli ve yılına göre değişiklikler gösterebilmektedir. Yapılan bu kriterler sonucunda kullanıcı aradığı araç değerini bulur ve görüntüler. Aynı şekilde sayfanın en altında sorguladığı araca ait kasko değerini de yine görebilmektedir.

Hgs İşlemleri ve %30 İndirimli Hgs Yükleme Devamını Gör 

Araç Değer Kaybı Sorgulama 2020 Nasıl Yapılır?

1 Şubat 2018 tarihinden itibaren sizlere araç değer kaybı hizmeti de verebilmekteedir. Bu değerin belirlenebilmesi için öncelikle kullanıcının aracın normal otoendeks değerinin bilinmesi gerekmektedir. Daha sonra ise, Otoendeks ile araç değeri belirleme tarafından aracın ekspertiz yaptırılması istenir.

Toplamda 13 farklı parça için aracın boyalı ya da değişen durumları göz önünde bulundurulur. Bu bilgiler ışığında aracın hasarlı değeri ortaya konulmuş olur. Bu parçalar: sağ ön çamurluk, sol ön çamurluk, ön tampon, arka tampon, sol ve sağ ön kapı, sol ve sağ arka kapı, sol ve sağ arka çamurluk, bagaj kapağı ile tavandır.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı