Hgs Bakiye Sorgulama

Hgs Çalışmıyor Nedir? Nasıl Kullanılır? – Hgs Neden Okumuyor

PTT Genel Müdürlüğü ile Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından ortak bir çalışma olarak sunulan ve 2012 Eylül tarihinden beri kullanılan Hızlı Geçiş Sistemi (HGS), araçların hızlı ve güvenli bir şekilde otoyol ve köprülerdeki geçişini sağlamaktadır.

OGS ve KGS’ye alternatif şeklinde sunulan bu hizmet, çok daha az maliyetli ve kuyruk oluşumunu engelleyen bir sistemdir. Birçok insan sistem çıktığından beri HGS nedir sorusunu sormuş ve içeriğini merak etmiştir.

Hgs Nasıl Kullanılır?

HGS nedir sorusundan sonra en merak edilen konu nasıl kullanılması gerektiğidir. HGS’nin iki tür etiketi mevcuttur. Kart ya da etiket türünün iç cama yapıştırılması ile kullanılabilen bu sistem, pilsiz çalışabiliyor. Radyo frekanslı okuyucu aracılığı ile enerjisini alan HGS, geçiş anında üzerine geçiş bilgilerini yazıyor. Bu bilgiler aynı zamanda silinebilir ve çıkarılmak istendiğinde de kendi kendisini yok eder.

Hgs İşlemleri ve %30 İndirimli Hgs Yükleme Devamını Gör 

Yüksek bir güvenlik düzeyinde üretilmiştir ve kopya edilmesi söz konusu değildir. HGS etiketin ücreti 5 TL olarak belirlenirken, kartın ücreti de 15 TL olarak biliniyor. Uygulamanın ilk zamanlarında, araç tiplerine göre minimum yatırma ücretleri belirlenmiş olsa da, günümüzde artık böyle bir geçerlilik yok. Herkes istediği miktarda bir ön ödeme sağlayabilmektedir.

Hgs Neden Fazla Para Kesiyor Çözümü

Kart bakiyesinin bitmesi ve geçiş ücretinin karşılanamadığı durumda, müşterilere 7 günlük bir süre tanınır. 7 gün içerisinde hesaba para yatırılması sağlanırsa, cezai işlem uygulanmaz. Aynı şekilde HGS aboneliği olmayanlar için de 7 günlük bir abone olma süresi tanınıyor. 7 gün içerisinde abonelik işlemlerini tamamlayanlar, ceza almayacaklar. Bir diğer merak edilen konu ise, HGS nereden alınır sorusunun cevabıdır.

Hgs İşlemleri ve %30 İndirimli Hgs Yükleme Devamını Gör 

Hgs Neden Ceza Yazar Cevabı Nedir?

HGS için ön ödeme sistemi oluşturulmuştur. Geçiş sistemi için yönetilen hesap ile farklı ödeme yöntemleri uygulanabilir. Kredi kartı, nakit ve hesaptan direkt para aktarımı ile para ödeme işlemi kolaylıkla gerçekleştirilebilir. Ödemeler için PTT şubelerinden herhangi birine gitmek yeterlidir. Aynı şekilde otoyol ve köprülerde de ödemeler için kurulmuş PTT şubeleri bu amaçla kullanılabilir. HGS nereden alınır sorusunun cevabı için PTT yönlendirmesinde bulunmak yeterlidir.

Hgs ve Ogs Arasındaki Fark Nedir?

İlk zamanlar, otoyol ve köprü geçişlerinde nakit ödeme sistemi mevcuttu. Bu da oldukça zaman kaybettiren bir yöntem olduğu için, OGS sistemi getirildi. Ancak OGS cihaz ve ödemeleri oldukça maliyetliydi ve kullanıcılar tarafından hoş karşılanmamıştı. Ardından gelen KGS sistemi daha uygun maliyetli olsa da, yine nakit ödeme şeklinde olduğu için zaman kaybı yeniden gündeme gelmişti.

Hgs İşlemleri ve %30 İndirimli Hgs Yükleme Devamını Gör 

Gelişen teknoloji ile birlikte HGS sisteminin gelmesi ile hem otomatik ödeme sisteminin olması hem de daha güvenli bir sistem yaratması sayesinde, hızlı, kolay ve güvenilir geçişler gerçekleştirildi. 1 Şubat 2013 tarihinde de KGS sistemi tamamen kaldırıldı. HGS sistemi sayesinde artık araç geçişleri sorunsuz şekilde gerçekleştirilmektedir. Hem daha az maliyet sağlaması hem de geçiş hızı sayesinde, araç sahipleri bu sistemden memnundur.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı