Hgs Cezası Ödeme

Hgs Alarm Çaldı – Hgs İhlal Sorgulama Nasıl Yapılır?

Hareketli geçiş sisteminin altından geçen araçların cama yapıştırdıkları kartlarının bazı durumlarda okunmaması gibi bir sorun oluşmaktadır. Bu sorun oluştuğunda hgs alarm vermektedir. Yani kart okunmadı diye bir uyarı yazısı ile birlikte aynı zamanda alarm yani sinyal vermektedir. Hızlı bir şekilde yapılan geçişlerde alarm ötmüşse eğer işlemi tekrarlatmak gibi bir şansımız bulunmamaktadır.

Hgs Geçişinde Alarm Çaldı Nedir?

Yani aracı geri geriye sürerek yeniden kart okutmaya çalışmak gibi bir şansımız bulunmamaktadır. Bu gibi durumların yaşanmaması için yapılabilecek en doğru şey hgs geçişi sırasında aracı bir noktaya kadar yavaşlatmaya çalışmaktadır. Her ne kadar sistemin adı hızlı geçiş sistemi olsa da bazı kullanıcıların kartlarından kaynaklı olarak veya sistemin kendisinden kaynaklı olarak bazı olumsuzluklar olabilmektedir.

Hgs İşlemleri ve %30 İndirimli Hgs Yükleme Devamını Gör 

Kgm İhlal Sorgulama Nasıl Yapılır?

Bu olumsuzluklar arasında en bilenin kartın okunmaması durumudur. Hgs alarm öttü ve kaçak geçiş yaptığınıza dair bir uyarı yazısı yazıldıysa bu geçişiniz sırasında kartınızın okunmadığı anlamına gelir. Hgs alarm öttü ve siz hızlı bir şekilde gişelerden uzaklaştınız diyelim. Bu sorunun çözüldüğü anlamına gelmemektedir. Zaten sistemin alarm ötmesi gibi durumlarda sizi engelleme ve geçişinize müsaade etmeme gibi bir özelliği yoktur.

Ptt İhlal Sorgulama Nasıl Yapılır?

Siz yolunuzda gitmeye devam edersiniz ancak arkanızdan hgs ihbar sistemlerinin anında çektiği fotoğrafla tespit edilen araç plakanızdan tespit edilerek kısa sürede cezai işlemle karşılaşırsınız. Sistem her ne kadar bakiyenizden para çekememişse de kartınızdan aldığı bilgilerinizden de şahsınıza ait bilgileri ve aracınıza ait bilgileri anında tespit etmekte ve yine hgs ihbar sistemleri sayesinde trafik şube müdürlüğüne bildirmekte ve böylece takibe uğramanızı sağlamaktadır.

Hgs İşlemleri ve %30 İndirimli Hgs Yükleme Devamını Gör 

Hgs İhlal Sorgulama Telefon Numarası Nedir?

Bu nedenle sistemin geçişiniz sırasında alarm vermesi sizin için iyi anlama gelmemektedir. Bir olumsuzluk var demektir. Zaten alarm kullanıldığı her yerde iyi durumlar için kullanılmaz. Bunu herkes bilmektedir.

İyi bir gelişmenin olmayacağını alarm sesini duyan herkes tahmin edebilmektedir. Hızlı geçiş sisteminde de durum aynıdır. Hgs alarmları ötüyor ise bu geçişinizin kaçak sayıldığının işaretidir. Bazı durumlarda her şey yolunda sanırsınız ancak hgs yine alarm öter. Ne olup bittiğini pek anlayamazsınız ancak yine cezai işlemle karşılaşırsınız.

E Devlet Hgs İhlal Sorgulama Nedir?

Sorunu anlamak için yapmanız gereken en doğru şey kartınızda bakiye olup olmadığını kontrol etmenizdir. Eğer kartınızda bakiye var da hgs geçişlerinde yine sorun yaşıyorsanız bu durum başka sorunlara işarettir.

Hgs İşlemleri ve %30 İndirimli Hgs Yükleme Devamını Gör 

Öncelikle kara yolları müdürlüğü ile görüşerek geçiş yaptığınız hızlı geçiş sistemlerinin arızalı olup olmayacağı konusunu araştırmanız iyi olacaktır. Çünkü bu şekilde olası masraflara yeniden katlanmak zorunda kalmazsınız. Eğer hızlı geçiş sistemlerinde herhangi bir arıza yoksa aldığınız kart arızalıdır demektir.

Hgs İhlali Geçiş Bilgileri Nedir?

Kartın arızalı olup olmadığını anlamak için yapabileceğiniz bazı uygulamalar da bulunmaktadır.

Örneğin bir hızlı geçiş sisteminden normal şekilde geçiş yaptığınızda çalışıp çalışmadığını kontrol etme şansınız varsa bunu deneyebilirsiniz. Eğer kartınız normal hızla geçişlerde de aynı hatayı veriyor ve sistem bunu sadece sizin kartınıza yapıyorsa kartınızı değiştirmeniz en doğrusu olur.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı