Hgs Bakiye SorgulamaHgs Cezası Ödeme

HGS Geçiş İhlali Sorgulama 2020 Nasıl Yapılır?

Köprülerde araç geçişlerini hızlandıran HGS sistemi sayesinde sürücüler sıra engeline takılmadan hızlı bir şekilde köprülerden geçiş yapabiliyor. KGS yani kartlı geçiş sistemini devre dışı bırakan bu sistem içinde birçok sorun ile geldi.

Sürücüler yeni çıkan HGS sisteminin ardından artık HGS hesaplarına bakiye yüklemek ve bu bakiyeyi sürekli olarak kontrol altında tutmak zorunda.

Ptt Hgs Kaçak Geçiş İhlali Sorgulama

HGS sisteminden geçiş sırasında birçok nedenden dolayı geçiş ihlali sorunu yaşayabilirsiniz. Kullandığınız HGS hesabının dolu olduğunu düşünüp HGS gişesinden geçiş yaptınız ancak bundan sonra hesabınızda yeterli tutar olmadığını fark ettiniz.

Hgs İşlemleri ve %30 İndirimli Hgs Yükleme Devamını Gör 

Böyle bir durumda HGS hesabınızda yeterli bakiye olmadığı için aracınız geçiş ihlali yapmış duruma girer. Aynı zamanda HGS sisteminden geçiş yaparken aracınıza yapıştırdığımız HGS etiketinin işe tarafından okunmama ihtimali de bulunuyor.

E-devlet Hgs İhlal Sorgulama

Hava şartları ya da çeşitli nedenlerden dolayı HGS etiketinin gişeden geçerken okunmaması durumunda da Aracınız HGS geçiş ihlaline yakalanacaktır.  Bununla birlikte Farkında olmadan yanlış bir şey seçip HGS sisteminden geçmeniz de HGS geçiş ihlali yapmanıza neden olacaktır.

Aracınızın HGS sisteminden geçerken geçiş ihlali yapıp yapmadığını HGS geçiş ihlali sorgulama işlemi yaparak öğrenebilirsiniz. HGS geçiş ihlali sorgulama işlemi sayesinde aracınızın geçiş ihlali yapıp yapmadığın anında öğrenebilirsiniz.

Kgm Plaka ile Geçiş İhlali Sorgulama

HGS geçiş ihlalleri yoğunluk ve çeşitli nedenlerden dolayı HGS geçiş ihlali sorgulama sistemini anında yüklenmez. Hatalı geçiş ya da geçiş ihlali yaptığınızı düşünüyorsanız hatalı geçiş yaptığınız tarihten birkaç gün sonra HGS geçiş ihlali sorgulaması yapmanız gerekiyor.

Hgs İşlemleri ve %30 İndirimli Hgs Yükleme Devamını Gör 

Hatalı geçişin hemen sonrasında HGS geçiş ihlali sorgulamanız sizin o an herhangi bir geçiş ihlali yapmadığınızı gösterecektir. Ancak gerçek sorgulama hatalı geçişten birkaç gün sonra ortaya çıkacağı için işinizi şansa bırakmadan hatalı geçişin birkaç gün sonrasında sorgulama yapmanız daha iyi olacaktır.

Bankalar Hgs Kaçak Geçiş Sorgulama

Bununla birlikte aracınızın HGS geçiş ihlali yaptığı bilgisi yazıyor ancak bunun bir hata olduğunu düşünüyorsanız HGS geçiş ihlali cezasına itiraz etmeniz gerekiyor. Aracınızda yapıştırdığınız HGS etiketi gişeden geçiş esnasında oluşan sorunlar nedeniyle okunmamış ise bu duruma itiraz ederek hakkınızı koruyabilirsiniz.

HGS geçiş ihlali sorgulama sistemi üzerinden siz farkında olmadan almış olabileceğiniz HGS geçiş ihlallerini de sorgulayabilirsiniz. Bu sayede ilerleyen aylarda faiziyle birlikte büyüyen geçiş ihlali cezasını ödemek yerine sadece ihlal yaptığını tutarı ödeyerek kurtulabilirsiniz.

Hgs İşlemleri ve %30 İndirimli Hgs Yükleme Devamını Gör 

Hgs Kaçak Geçiş Sorgulama İletişim Numarası Nedir?

HGS geçiş ihlali sorgulamasında geçmiş bir tarihte geçiş ihlali yaptığınız yazıyor ancak siz böyle bir ihlal yapmadıysanız yine bu durum için şikayetçi olarak hakkınızı arayabilirsiniz.

HGS sisteminden geçiş esnasında aracınıza yapıştırdın etiket okunmamış ancak geçiş ihlali yapılan zamanda hesabınızla geçiş için ödenecek tutar mevcutsa bu cezayı ödemek zorunda değilsiniz.

HGS geçiş ihlali sorgulama işleminde böyle bir yanlışlık yapıldığını düşünüyorsanız, şikayet etmeniz halinde şikayetiniz üzerinde gerekli araştırmalar yapılacak ve haklı çıkmanız durumunda ceza iptal edilecek ve HGS bakiyenizden ödemeniz gereken tutar düşülecektir.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı