Hgs Borcu ÖdemeOgs Bakiye Yükleme

Ambulanslar HGS, OGS Engeline Artık Takılmayacak

Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre Sağlık Bakanlığı’na bağlı olarak çalışan ambulanslar bundan böyle Yap İşlet Devret modeliyle hizmet veren otoyollarda ve Osmangazi ile Yavuz Sultan Selim köprülerinden ücretsiz şekilde geçiş yapacak. Ücretli otoyol ve köprülerden geçiş yapan ambulansların geçiş ücretleri İl Sağlık Müdürlükleri tarafından ödenecek. İl Sağlık Müdürlüğü bünyesinde çalışan ambulanslar Bundan böyle HGS ve OGS cihazları taşıyacak. Böylece ambulansların köprü ve otoyollarda sıra bekleme devri de kapanıyor.

4 Ekim 2016 tarihinde Sağlık Bakanlığı tarafından yayınlanan bildiri ye göre Sağlık Bakanlığı bünyesinde çalışan ambulanslar, bundan böyle ücretli otoyol ve köprülerden HGS ve OGS cihazları sayesinde sıra beklemeden geçiş yapacak ve hastaların mağduriyeti ortadan kalkacak. Özellikle Yavuz Sultan Selim ve Osmangazi köprülerinde ambulanslara uygulanan geçiş ücretleri hastaların yolda daha uzun süre kalmasını neden oluyordu. Yeni düzenlenen tarifeye göre Sağlık Bakanlığı bünyesinde çalışan tüm ambulanslara HGS ve OGS etiketleri yapıştırılacak ve bu ambulansların geçiş ücretleri İl Sağlık müdürlükleri tarafından karşılanacak.

Hgs İşlemleri ve %30 İndirimli Hgs Yükleme Devamını Gör 

4 Ekim tarihinde yürürlüğe giren bu yeni düzenleme ile ilgili bilgilendirme yazıları Sağlık Bakanlığı Acil Sağlık Hizmetleri Genel Müdürü Hasan Aydınlık imzası ile birlikte ülke genelindeki bütün İl Sağlık Müdürlüklerine gönderildi.

Gönderilen yazıda otoyol yatırım ve işletme A.Ş tarafından Osmangazi ve Yavuz Sultan Selim Köprüsü üzerinden ve bunun gibi diğer otoyol ve köprülerden Yap İşlet Devret kanunu gereğince firmaların geçiş yapan ambulanslardan ücret talep ettiği belirtildi. Gelen bildirimlerin incelendiği ifade edilen yazıda bu yöndeki çalışmaların başladığı ifade edildi.

Hgs İşlemleri ve %30 İndirimli Hgs Yükleme Devamını Gör 

Acil Sağlık Hizmetleri Genel Müdürü Hasan Aydınlık tarafından yapılan açıklamalarda ise ambulansların bütün ücretli otoyol ve Köprüler de değil sadece Osmangazi ve Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nden geçerken ücret ödediği hatırlatıldı. Yeni yürürlüğe giren bu sistem sayesinde ambulanslar Osmangazi Köprüsü ve Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nden geçiş yaparken artık ücret ödemek için beklemeyecek. Sağlık Bakanlığı bünyesinde çalışan ambulans Lara takılacak olan HGS ve OGS etiketleri sayesinde ambulanslar bu iki köprüden direkt olarak geçiş yapabilecek.  Ambulansların HGS ve OGS ücretleri ise İl Sağlık Müdürlükleri tarafından karşılanacak.

Hgs İşlemleri ve %30 İndirimli Hgs Yükleme Devamını Gör 

Acil Sağlık Hizmetleri Genel Müdürü Hasan Aydınlık ise yeni yürürlüğe giren bu sistem hakkında yaptığı açıklamalarda, Osmangazi ve Yavuz Sultan Selim köprüsünden geçen ambulanslardan talep edilen ücret konusunda bilgilendirildiklerini ve bunun üzerine çalışmalara hemen başlandığını ifade etti. İl Sağlık müdürlüklerine gönderilen bilgilendirme yazısında ise Osmangazi ve Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nden geçen ambulansların HGS ve OGS ücretlerinin ilgili İl Sağlık Müdürlüğü tarafından karşılanması gerektiği belirtildi.

4 Ekim itibariyle yürürlüğe giren bu yeni çalışma sayesinde ambulanslar köprüde sıra beklemeyecek, artık hiçbir vatandaş köprü sırası yüzünden mağdur edilmeyecek.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı