Hgs Bakiye SorgulamaOgs Bakiye Yükleme

Mahmutbey HGS Gişeleri Kaldırıldı

Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından yayınlanan bildiriye göre İstanbul’da gün içerisinde trafiğin en yoğun olduğu noktalardan birisi olan Mahmutbey’de bulunan gişeler kaldırılacak. Yapılacak çalışmaların ardından Mahmutbey’de kaldırılan HGS gişelerinin yerine serbest geçiş sistemi yerleştirilecek. Bu sayede araç sürücüleri kişi sırası beklemek yerine direkt olarak geçebilecek ve trafik sorunu büyük ölçüde azaltılacak.

Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından Yapılan araştırmaya göre Mahmutbey, İstanbul’da trafiğin yoğun olarak hissedildiği noktalardan bir tanesi. Trafiği azaltmak için çalışmalar sürdüren Karayolları Genel Müdürlüğü Mahmutbey’de bulunan HGS gişelerinin kaldırılacağı ve bunun yerine serbest geçiş sisteminin aktif hale getirileceğini bildirdi. Bu sayede araç sürücüleri gişe sırası beklemek yerine direkt olarak geçebilecek ve trafik sorununun önüne geçilecek.

Hgs İşlemleri ve %30 İndirimli Hgs Yükleme Devamını Gör 

Geçtiğimiz yıllarda Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından otoyol ve boğaz köprülerinde bulunan gişeler tamamen kaldırılmıştı. Bu kişilerin yerine getirilen serbest geçiş ücret toplama sistemi şimdi Mahmutbey gişelerinin de yerini alacak. Mahmutbey gişelerinin yerine yerleştirilecek olan serbest geçiş ücret toplama sistemi sayesinde araç sürücüleri şerit seçimi yapmak zorunda kalmadan her şeritten ortak şekilde geçebilecek. Otoyolun her şeridine HGS ve OGS algılayıcı konstrüksiyonlar yerleştirilecek.

Yapılan çalışmaların trafiği ile meşhur olan Mahmutbey’de büyük bir trafik rahatlamasına neden olacağı düşünülüyor. Özellikle iş çıkış saatlerinde aşırı yoğunluk nedeniyle insanların saatlerce gişe kuyruğunda beklemesine neden olan bu sistem yapılan çalışmalarla birlikte tamamen ortadan kaldırılacak. Eski sistemin yerini alacak olan serbest geçiş ücret toplama sistemi sayesinde araç kullanıcıları HGS yada OGS için şerit seçme derdinden de kurtulacak. Yerleştirilecek olan serbest geçiş ücret toplama sistemi her şeritte HGS ve OGS algılayıcı konstrüksiyon içerecek. Böylece araç sürücüleri Mahmutbey’de istediği şeridi tercih edebilecek.

Hgs İşlemleri ve %30 İndirimli Hgs Yükleme Devamını Gör 

Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından tespit edilecek konstrüksiyonlar 4 şeritten araç geçişine elverişli şekilde düzenlenecek. Gişelerin kaldırılması ve yerine serbest geçiş ücret toplama sisteminin yerleştirilmesi çalışmalarına ise başlanmış durumda. Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından verilen bilgilere göre otoyol üzerinde yapılan çalışmalar 2 Aralık 2016 tarihine kadar tamamlanmış olacak ve sistem aktif hale getirilecek.

Hgs İşlemleri ve %30 İndirimli Hgs Yükleme Devamını Gör 

Çoğu insanın daha yola çıkmadan karşılaşacağı trafiği düşünerek strese girmesini sağlayan eski sisteminin kaldırılması ile İstanbul’daki trafiğinde büyük ölçüde önüne geçilmesi hedefleniyor. Yenilenecek sistemde ücret tarifeleri ise diğer HGS ve OGS sistemlerinde uygulanan ile aynı olacak. Yaklaşık 2 ay sürmesi planlanan gişe kaldırma işleminin 2 Aralık 2016 tarihinde tamamlanması ve araç sürücülerinin kullanımına açılması hedefleniyor. Araç sürücüleri ise büyük bir ilgiyle yeni gelecek sistemin trafik sorununa karşı gelip gelemeyeceğini merak ediyor.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı