Ogs Bakiye Yükleme

Kredi Kartı ile OGS Bakiye Yükleme

Ücretli otoyol ve köprü geçişlerinde araç sahiplerinin gişe bekleme derdine son veren OGS sistemi sayesinde trafik çilesine karışmadan istediğiniz yere rahatça gidebilirsiniz. OGS cihazları ile köprü ve otoyollardan geçiş yapmak için OGS hesabınızda yeterli bakiyenin bulunması gerekmektedir. OGS hesabında yeterli bakiye yok ise sistem otomatik olarak aracınıza ceza yazacaktır. Peki kredi kartı ile OGS bakiye yükleme işlemi nasıl gerçekleştirilir?

OGS sistemine üye olmak için Ziraat Bankası, VakıfBank, İş Bankası, Denizbank ya da Garanti Bankası arasından istediğinizi seçebilirsiniz. OGS başvurusu yapmak için Yukarıdaki 5 bankanın internet bankacılığı ya da mobil bankacılığı üzerinden başvurunuzu gerçekleştirebileceğiniz gibi bankaların yetkili şubelerine müracaat ederek de OGS başvurusunu kolayca gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca bu bankalar tarafından belirli dönemlerde yapılan OGS başvuru kampanyalarını takip ederek indirimli fiyattan OGS sistemine kayıt olabilirsiniz.

Hgs İşlemleri ve %30 İndirimli Hgs Yükleme Devamını Gör 

OGS cihazlarının fiyatı her bankaya göre değişmekte ve yaklaşık olarak 40 ile 60 lira arasında bir fiyata satılmaktadır. Farklı marka ve modelde olan bu OGS cihazları için garanti süresi de yine bankalar tarafından hesaplanmaktadır. Büyükten küçüğe saymak gerekirse Vakıfbank ve DenizBank OGS elektronik etiketi 5 yıl, İş Bankası OGS elektronik etiketi 4 yıl, Ziraat Bankası ve Garanti Bankası OGS etiketleri ise 3 yıl boyunca garanti kapsamına girmektedir.  garanti süresi içerisinde arıza yapan OGS elektronik etiketini bankanıza müracaat ederek ücretsiz şekilde değiştirebilirsiniz. Ancak garanti süresi dolan cihazların arıza yapması durumunda yeni bir OGS elektronik etiketi almanız gerekiyor.

Hgs İşlemleri ve %30 İndirimli Hgs Yükleme Devamını Gör 

Aldığınız HGS etiketinin içerisinde ücretli otoyol ve köprülerden geçerken yeterli bakiyenin olması zorunludur. Ücretli otoyol ve köprülerden geçiş sırasında OGS hesabınızda yeterli bakiye bulunmadığı takdirde 15 gün içerisinde OGS hesabınıza yükleme yaparak bu tutarı ödeyebilirsiniz. 15 gün içerisinde ödeme yapmadınız taktirde hesabınız yetkili banka tarafından iptal edilerek kara listeye alınacak ve OGS hesabınız kullanıma kapatılacaktır. Bunun ardından iptal edilen OGS etiketi ile tekrar geçiş yapmanıza halinde normalde ödemeniz gereken tutarın 11 katı ceza ödemeniz gerekmektedir.

OGS hesabınızda geçiş için yeterli bakiye yoksa kredi kartı ile OGS bakiye yükleme işlemi yaparak bakiyenizi anında doldurabilir ve cezaya maruz kalmadan geçiş yapabilirsiniz. Kredi kartı ile OGS bakiye yükleme yapmak için ATM’leri yada bankanızın mobil işlemler menüsünü kullanabilirsiniz. Bununla birlikte OGS etiketinin için kredi kartınıza otomatik ödeme talimatı vererek bakiye yükleme derdinden tamamen kurtulabilirsiniz. OGS hesabınız için kredi kartınıza ya da kredili mevduat hesabınıza otomatik ödeme talimatı vermenizin ardından geçiş için bakiye yüklemenize gerek kalmayacaktır. Sistem otomatik ödeme talimatı verdiğini kredi kartınızdan ödenecek tutarı anlık olarak almaktadır. Kredi kartınızda geçiş yaparken yeterli bakiye olmaması halinde ise 15 gün içerisinde yaptığınız geçişin ücretini ödemeniz gerekiyor. Aksi halde kaçak geçiş nedeni ile ödemeniz gereken tutarın çok daha fazlasını ödemeniz gerekecektir.

Hgs İşlemleri ve %30 İndirimli Hgs Yükleme Devamını Gör 
Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı